Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Sezona svateb je tu! Víte, jaké vybrat spodní prádlo pod svatební šaty?

Sezona svateb je tu! Víte, jaké vybrat spodní prádlo pod svatební šaty?

1.7.2023 - redakce Babinet.cz

Každá nevěsta si přeje být ve svůj velký den tou nejhezčí ze všech. Nejčastěji k tomu napomáhají svatební šaty, které jakmile vyberete, stále nemáte vyhráno. Čekat vás totiž bude pořízení vhodného spodního prádla pod šaty. Které ideálně vybrat?

foto / Freepik

Pokud se chcete během svatebního dne cítit opravdu pohodlně, je důležité, aby vám spodní prádlo perfektně sedělo a bylo adekvátní k vašim svatebním šatům. Aktuální trendy a vkus budoucího manžela musí jít stranou. Zvolit smyslné krajkové prádlo v rudé barvě, které by ve svatební noc ženicha jistě okouzlilo, nebude pod svatební šaty nejlepší volbou. 

Viditelné versus přiznané spodní prádlo

Je jen malé procento nevěst, které chtějí přiznat spodní prádlo. Taková varianta je vhodná pouze pod průhledné svatební šaty, pod které se hodí luxusní krajkový korzet nebo podprsenka. V ostatních případech je viditelnost spodního prádla nežádoucí. Většina svatebních šatů si nejlépe rozumí s hladkou podprsenkou v tělové barvě a podobně je tomu u kalhotek. 

Spodní prádlo pod jednotlivé typy svatebních šatů

Nyní si postupně projdeme, které prádlo zvolit pod jednotlivé střihy šatů.

Velice populární jsou poslední sezony šaty s odhalenými zády, pod které se hodí samodržící podprsenky. Holá záda lze rovněž vyřešit všitými košíčky nebo podprsenkou. Dobře si promyslete, zda je pro vás samodržící podprsenka tím pravým, abyste z ní během svatebního dne nebyla nesvá. 

Plánujete vstoupit do manželství v šatech bez ramínek? Obléct pod ně můžete push-up podprsenku bez ramínek. S vycpávkami to ale nepřehánějte, ať nepůsobíte zbytečně vulgárně. Pokud jsou součástí šatů bez ramínek, což většinou bývají, všité košíčky, nemusíte podprsenku již řešit. 

U ramínkových šatů mají ženy často pocit, že si pod ně mohou obléct jakoukoliv podprsenku s ramínky a nic se nestane. Ne vždy tomu tak je. Ramínka by měla být co možná nejtenčí a v barvě šatů. Pro jistotu ovšem doporučujeme sáhnout po podprsence bez ramínek, aby nemohlo dojít k žádnému módnímu faux pas. 

Šaty s dlouhým rukávem jsou v tomto případě asi nejpraktičtější. Pod ty lze skutečně obléct takřka cokoliv. Dokonale padnoucí hladká tělová podprsenka s mírným push-up efektem bude ideální. 

Velký „problém“ představují šaty s extra hlubokým výstřihem vpředu či vzadu. Pod ty většinou nelze vzít žádnou podprsenku. Řešením může být nalepovací páska na prsa, ale vždy je třeba vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat. Ideální je, když šaty s hlubokým výstřihem již mají všité košíčky nebo je možnost je tam došít. 

Obecně tedy platí pravidlo, že podprsenka nesmí být vidět. Měla by mít tělovou barvu nebo barvu šatů, neměla by na sobě mít žádné ozdoby a měla by vám perfektně padnout. Jestliže vám někde vytváří nevzhledné faldy, zařezává se nebo škrtí, vyberte jinou. 

Pozor! V případě odhalených zad nebo hlubokých výstřihů si v den svatby klasickou podprsenku vůbec neoblékejte, ať vám od ní nevzniknou na těle nevzhledné otlačeniny, které by výsledný dojem značně pokazily. 

Kalhotky pod svatební šaty

Kalhoty se rovněž odvíjí od střihu svatebních šatů. Zatímco obepnutá šaty z jemného materiálu vyžadují bezešvé tělové kalhotky bez krajky a ozdob, šaty s velkou, nadýchanou sukní snesou více možností. Klidně i krajkové kalhotky ve světlejší barvě. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.intimidea.cz/blog/jak-vybrat-spodni-pradlo-pod-svatebni-saty/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip