Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Auto: I v zimě na plný plyn, ale bezpečně!

Auto: I v zimě na plný plyn, ale bezpečně!

Redakce Babinet

Goodyear, největší světový výrobce pneumatik, uvádí na trh novou zimní pneumatiku UltraGrip Performance pro vysoce výkonné a luxusní automobily. Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance nabízí:

lepší záběrové vlastnosti na sněhu a ledu vyšší úroveň odolnosti vůči aquaplaningu a větší bezpečnost na mokru a v rozbředlém sněhu

více komfortu a lepší ovladatelnost ve vysokých rychlostech

Řidiči výkonných automobilů chtějí v zimě využívat plný potenciál svých vozů, stejně jako to dělají v létě. Ovšem s poklesem teplot se podmínky pro jízdu mění. Charakter povrchu vozovek je nevyzpytatelný, bývá nebezpečně kluzký a velmi rychle přechází ze suchého na zapadaný měkkým sněhem, zledovatělý, mokrý nebo sněhovou břečku.

„Pro většinu rodinných a výkonných automobilů uvedl Goodyear v loňském roce novou pneumatiku UltraGrip 7, která se stala vítězem testu zimních pneumatik německého autoklubu ADAC a potvrdila své schopnosti i v řadě dalších testů motoristických časopisů,“ říká Hans Vrijsen, marketingový ředitel společnosti Goodyear pro Evropu, Střední východ a Afriku. „Nyní Goodyear uvádí zimní pneumatiku speciálně navrženou pro vysoce výkonné a luxusní automobily. Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance poskytuje za všech zimních podmínek vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu právě takovým automobilům.“

Lepší trakce a záběr na sněhu a ledu

Goodyear UltraGrip Performance je vybavena technologií vaflového lamelování a poslední generací 3D-BIS lamel.

Systém vzájemně uzamykatelných trojrozměrných bloků (3D-BIS)

Společností Goodyear patentovaný systém vzájemně uzamykatelných trojrozměrných bloků (3D-BIS) dovoluje zvyšovat počet lamel v běhounové části v porovnání s tradičně lamelovanou pneumatikou. Více lamel znamená lepší záběr: vysoká hustota lamel propůjčuje vynikající záběrové schopnosti na ledu a sněhu, protože lamely mají větší počet záběrových hran, které se rozvírají předtím, než přijdou do kontaktu s povrchem vozovky.

Technologie vaflového lamelování vylepšuje vzájemné uzamykání bloků a maximalizuje hustotu drážek, které zaručují optimální vlastnosti zimní pneumatiky – zlepšuje se přesnost řízení a ovladatelnost na suchých i mokrých zimních vozovkách.

Vyšší úroveň odolnosti vůči aquaplaningu a větší bezpečnost na mokru a v rozbředlém sněhu

Nová technologie polymerové směsi

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance má na mokrém povrchu a v rozbředlém sněhu lepší přilnavost k vozovce díky poslední generaci běhounové směsi s vysokým obsahem siliky. Tato speciální směs zůstává pružná i za velmi nízkých teplot. Proto poskytuje bezpečnější záběr na studené, zasněžené nebo zledovatělé vozovce. Nová polymerová směs vychází z materiálu úspěšné pneumatiky Goodyear UltraGrip 7.

Podélné drážky

Čtyři široké a hluboké podélné drážky lépe odvádí vodu a rozbředlý sníh, a vylepšují tak odolnost vůči aquaplaningu. Výsledkem toho jsou lepší trakční schopnosti, záběrové vlastnosti na mokru a kratší brzdná dráha.

Více komfortu a lepší ovladatelnost ve vysokých rychlostech

Ramenní stabilizátory

Nová pneumatika Goodyear UltraGrip Performance je speciálně navržena pro vysoce výkonné a luxusní automobily, a nabízí proto skvělou kontrolu ve vysokých rychlostech.

Oblý běhoun pneumatiky poskytuje stabilní a progresivní ovládání. Vysoká pevnost běhounových bloků zaručená vaflovým lamelováním v kombinaci se speciálními ramenními stabilizátory a zesílenou vazbou mezi bloky dělají pneumatiku ideální pro montáž na výkonná auta. Adaptivní asymetrická střední část běhounu poskytuje výbornou stabilitu na kluzkých površích.

Tuhý základ běhounu

Konstruktéři společnosti Goodyear rovněž optimalizovali konstrukci pneumatiky. Tuhý základ běhounu se odráží na větší pevnosti podkladu dezénových bloků, což vede k optimální odezvě řízení a ovladatelnosti.

Nízká úroveň hluku

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance díky inovativnímu designu nastavuje nové standardy hlučnosti. Šikmé běhounové bloky přicházejí postupně do kontaktu s vozovkou, přičemž levé a pravé drážky jsou vzájemně posunuty tak, aby se snížil produkovaný hluk a vibrace pneumatiky. Vysoký počet zkosení s odlišnou velikostí bloků v různých oblastech běhounu eliminuje frekvenční maxima a vede ke komfortnější jízdě.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Běhounová směs nové pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance je optimalizována s ohledem na nízkou spotřebu paliva a menší hlučnost. Samotná směs je vyráběna s malým obsahem polymerů s polycyklickými aromatickými oleji.

K dostání v různých rozměrech

Pneumatika Goodyear UltraGrip Performance je vyráběna v rychlostních indexech H až V pro rychlosti nad 240 km/h a je zkonstruována pro zvýšené zatížení.

Goodyear

Goodyear je největším světovým výrobcem pneumatik. Společnost se sídlem v Akronu (Ohio, USA) vyrábí pneumatiky, technické pryžové výrobky a chemikálie ve více než 90 závodech ve 28 zemích po celém světě. Své marketingové aktivity má společnost téměř v každé zemi světa. Goodyear zaměstnává přibližně 80 000 pracovníků.

Novinky společnosti Goodyear již více než sto let nasazují laťku pro celý automobilový průmysl. Goodyear je průkopníkem inovační bezpečnostní technologie známé jako RunOnFlat, jež řidiči umožňuje pokračovat v jízdě i po defektu pneumatiky. Goodyear je v této oblasti světovou špičkou: pneumatiky s touto technologií najdeme na různých vozech BMW, cenami ověnčeném Mini, vysoce výkonných vozech Mercedes-Benz, na legendárním americkém sportovním voze Corvette a u dalších značek. Na obzoru je rozšíření vybavení pneumatikami Goodyear RunOnFlat, neboť konstruktéři společnosti Goodyear spolupracují s mnoha výrobci automobilů na více než 100 projektech tohoto typu. V roce 2005 Goodyear dodal přes 1,7 milionu pneumatik RunOnFlat.

Více informací naleznete na adrese www.goodyearpneu.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip