Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Ombré nesluší pouze nehtům. Které oblečení s pozvolným přechodem barev bude letos in?

Ombré nesluší pouze nehtům. Které oblečení s pozvolným přechodem barev bude letos in?

11.6.2023 - redakce Babinet.cz

Jedním z největších hitů v oblasti manikúry jsou letos ombré nehty. Tento rafinovaný barevný přechod však nesluší pouze jim, ale perfektně vypadá také na oblečení a nejrůznějších doplňcích. Které konkrétně se letos budou nejvíce nosit?

foto / Freepik

Ombré styl: O co se jedná?

Zatímco ještě vloni jsme všude mohli vidět zvířecí vzory nebo batiku, letos to vypadá, jako by snad nastala jakási ombré revoluce. A co konkrétně pojem ombré představuje? 

Jedná se o podobný princip jako v případě vlasů, pro které je ombré velice typické, kdy se jeden odstín postupně „přelévá“ do druhého

V rámci ombré stylu nemusí být použity pouze dvě různé barvy, ale lze do stejné kategorie zařadit i jednobarevné kousky s postupně se zvyšující/snižující intenzitou. Tedy například top, který je v horní části sytě růžový a směrem dolů intenzita barvy ubývá ve světle růžovou. 

Sluneční brýle v ombré stylu

Ty nejsou na módní scéně žádnou novinkou. Sklíčka, kde se prolínají dvě barvy, se nosily již v minulých letech. Nejenže působí maximálně stylově, ale navíc se vám jen tak neokoukají. Vsadit však letos můžete také na rámečky v ombré stylu. Skvěle vypadají například ty přecházejí z hnědého do pudrového odstínu. 

Ombré šaty a sukně

Z oblečení nejčastěji návrháři umisťují postupný přechod barev na plisované šaty a sukně. Právě na drobných skladech totiž střídání barev krásně vynikne a vznikne skvělý optický efekt. 

Výjimkou rozhodně nejsou ani saténové nebo bavlněné ombré sukně či šaty. Často se na podobných kouscích prolíná hned několik barev. Podobně pestrobarevné oblečení je pro letní měsíce jako stvořené!

Ombré oblečení ovládne letošní léto

Dále se během léta 2023 můžeme těšit na ombré košile a topy. Barevné přechody se nebudou vyhýbat ani plavkách, a to bikinám i těm vcelku. Pro dotvoření originálního ležérního outfitu můžete k dokonale padnoucím džínám obléct ombré mikinu, ombré svetr nebo si obout ombré tenisky

Ti odvážnější mohou vyzkoušet rovnou celé sety, tedy ombré saténové kalhoty a ombré saténovou košili ve stejném designu

 

Zdroj: https://www.indulgexpress.com/fashion/it-list/2023/apr/29/taking-cues-from-the-latest-fashion-trends-we-curate-a-list-of-all-things-ombre-48642.html 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip