Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Podezírám manžela, že má opět milenku. Mám to nechat být? ptá se Míša

Podezírám manžela, že má opět milenku. Mám to nechat být? ptá se Míša

12.1.2023 - redakce Babinet.cz

Můj manžel se v poslední době hodně změnil. Dbá o sebe více než předtím, jeho věčná únava je také pryč, začal sportovat a kdykoliv se dívá do mobilu, podezřele se usmívá. Dříve byl lenochem, kterého člověk musel prosit téměř na kolenou, aby jej někam dostal. Kdykoliv jsme spolu měli někam jít, měl spoustu nepříjemných řečí o tom, jak se mu nikam nechce, že na tyhle společenské akce není a že by nejraději byl doma. Teď je věčně mimo domov. Z ničeho nic začal s kamarády chodit na pivo, třikrát týdně hraje florbal, posiluje a ke kadeřníkovi, o kterém dříve ani nevěděl, že existuje, chodí pravidelně každý měsíc.

ilustrační foto / Freepik

Jeho změna přišla chvilku poté, kdy nastoupil do nového zaměstnání. Toto dobře placené místo mému manželovi přihrála naše společná kamarádka, která v oné firmě také pracuje. To od ní vím, že můj manžel v práci tráví spoustu času s jednou svou kolegyní. To by ještě nebylo nic tak strašného, ale jde o ženu, která ve firmě svedla snad každého muže. Všeobecně se to o ní ví a žádného muže údajně nenechá na pokoji. Teď pravděpodobně přišla řada i na mého manžela, který zřejmě ztratil hlavu a je mi nevěrný. Nebylo by to koneckonců poprvé, protože poprvé mě podvedl už pár měsíců po svatbě. Nakonec jsme spolu však zůstali a dnes jsem za něj vdaná už osmým rokem. Tehdy jsem mu vše odpustila a dala mu druhou šanci. Vše však nasvědčuje tomu, že mě podvádí znovu.

Změna, která mě k myšlence na nevěru také přivedla, souvisí s manželovými příchody z práce. Jsou neustále více a více pozdní. Vždy si najde nějakou hloupou výmluvu a čeká, že mu na to všechno skočím. Vymlouvá se, že kolega potřeboval hodit domů, že se protáhlo jednání, že ještě čekal na důležitý hovor, atd. Jedna lež za druhou.

Co ho však ale prozradilo asi nejvíce, je zvýšená chuť na sex. Od začátku našeho vztahu jsme totiž patřili k těm párům, který v ložnici příliš neřádil. Ne, že bychom spolu vůbec nespali, to rozhodně ne, ale o nějaké pravidelnosti se u nás mluvit nedá. Oběma nám to tak vyhovovalo a věděli jsme to o sobě ještě předtím, než jsme se vzali. Nemůžu si tak nevšimnout změny chování i v tomto ohledu. Z ničeho nic by se mnou manžel nejednou spal každý večer. Ve většině vztahů je tomu přesně naopak, ale s námi se to má takto. Vím jistě, že to není samo sebou, ale manžel si zatím vytrvale vymýšlí pohádky. Narovinu jsem se ho sice nezeptala, ale vše je absolutně jasné.

Nejsem ten typ, který by manželovi kontroloval telefon a stopoval každý jeho krok, ale silně uvažuju o tom, že už to udělám. Vytisknu si jeho zprávy a dám si také tu práci s tím, abych zjistila, kde je, když ne v práci, jak tvrdí. Jinak mě bude vodit za nos donekonečna a jednou si takto promarněný život s někým, komu se nedá věřit, jak již zase potvrzuje, budu velmi vyčítat. Jediné, co mě upřímně hřeje u srdce je fakt, že nemáme děti. Je to správné řešení situace?

Míša, 35 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na jeho žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz