Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Manžel se začal angažovat v politice. Rozvrací nám to vztahy doma i v okolí, rozčiluje se Radka

Manžel se začal angažovat v politice. Rozvrací nám to vztahy doma i v okolí, rozčiluje se Radka

16.12.2022 - redakce Babinet.cz

Jsem typ ženy, která svého muže vždy podporovala. Stála jsem při něm, když začal podnikat. Stála jsem při něm i tehdy, když se mu v podnikání dařit přestalo. Stejně tak jsem při něm stála i v době, kdy vystřelil do podnikatelských výšin a málem to s ním seklo zdravotně. Teď se ale aktivně začal angažovat v politice a v tomto jediném jej už dál podporovat nehodlám. Rozvrací nám to vztahy jak doma, tak s přáteli i v nejbližší rodině.

ilustrační foto / Freepik

V aktivní politice se hodně našel v době covidu. Začal pořádat různá setkání, shromáždění, pochody na podporu toho či onoho. Když ale pandemie odezněla, muž politiku neopustil. I když je to politika zatím jen na regionální úrovni, pro nás doma je to utrpení. Muž se někdy i v našem obýváku chová tak, jako by byl prezident zeměkoule, a ne kandidát na starostu. Můj manžel rád říká věci, které chtějí nespokojení lidé slyšet a i proto má v našem městě tak vysokou podporu, byť se starostou nakonec nestal. Naši přátelé a naše rodina jsou ale skupinou lidí, která je z úplně jiného těsta. A to je to, co nás s blízkými odcizuje.

Dám příklad za příklady. Moje kamarádka, se kterou jsme společné pátky u skleničky praktikovaly více než deset let, k nám už odmítá chodit. Absolutně nemá náladu na to, aby ji manžel poučoval o tom, že by se o politiku měla zajímat více, a že by měla chodit ke všem volbám, a že válka na Ukrajině také není černobílá a tak dále. Párkrát to statečně vydržela, někdy dokonce zvládla i oponovat, ale můj muž je ten typ, který si jede svoje. Nepustí vás ke slovu a nestojí o diskuzi. On vám chce vymluvit díru do hlavy a bude to dělat tak dlouho, dokud nedocílí svého. Na to už kamarádka neměla nervy a naše pátky u vína vzdala. Když jdu já k ní, je znát, že to mezi námi začalo trochu skřípat.

Totéž jako přes kopírák jsou rodinná setkání. Vždycky nakonec na politické téma dojde a už se schyluje k bouřce. Manžel se vždy s někým pohádá a nechce ustoupit ani o kousíček. Neustále má tendenci všechny vychovávat, poučuje, moralizuje a vysvětluje i to, co všechny nudí a nikoho to nezajímá. Začínáme kvůli tomu mít s okolím čím dál větší problémy a už nepatříme k těm oblíbeným, jako tomu bylo dříve.

Manžela jsem několikrát upozorňovala na to, že tímto nevhodným způsobem chování od nás všechny odežene. Jeho však víc zajímá politika a koho ne, toho s chutí ze svého života vyřadí. Takové netečné jedince, kteří důležitosti politiky nerozumí, prý ve svém životě nepotřebuje. Ti lidé však dříve byli jeho přáteli a nemyslím si, že by před nimi jakákoliv politická ambice měla dostat přednost.

Radka, 41 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz