Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Chcete si pořídit kočku, ale nechcete všude nacházet chlupy? Plemena kočičích parťáků, která nepelichají

Chcete si pořídit kočku, ale nechcete všude nacházet chlupy? Plemena kočičích parťáků, která nepelichají

14.9.2022 - redakce Babinet.cz

Někteří lidé jsou velmi zatížení na čistotu a pořádek, ale chtějí mít doma kočičku, takže co s tím. Je to jednoduché, stačí si pořídit plemeno, které nepelichá. 

Sphynx: Pikist

Trochu jako mimozemšťan

S nadsázkou se dá říci, že tak vypadá. Řeč je o plemenu jménem Sphynx. Mnozí lidé se vzhledu této kočky bojí, ale není proč - je to učiněný mazel. Nemá srst, je holá, takže z ní nemá co padat. Pro lidi, jenž milují pořádek, ideální kočka. Je vynikající pro alergiky, ale má jedno mínus - hodně se potí, takže je možné, že budete nacházet skvrnky od potu. Jsou velmi hravé, vyžadují hlazení, pokud možno neustále a tisknou se k majiteli.

Devon rex: Unsplash

Druhý zvláštní typ na scéně

Jestliže sphynx vypadá jako mimozemský tvor, tak devon rex si s ní nijak nezadá, protože je to v podstatě to samé. Jedná se o exotické plemeno, které je vidět v českých chovech poskrovnu. Má krátkou a řídkou srst, ale opět nepelichá, protože je jí tak málo, že není možné, aby někomu škodila. I v tomto případě se hodně potí. Je také velmi mazlivá a hravá, v podstatě stejný případ jako sphynx.

Kartouzská kočka: Unsplash

Svalovec mezi kočkami

Tím je kartouzská kočka. Její vzhled formovaly polodivoké kočky na ostrovech v Bretani. Je to robustní a svalnatá kočka, která je ale pravý rodinný mazlíček. Nepelichá, ráda se mazlí, velmi dobře vychází s ostatními kočkami i se psy. Mimo jiné jsou tiché povahy. Toto plemeno je považováno za obzvláště přátelské a inteligentní. Ve Francii jí říkají psí kočka, jelikož miluje plavání a aportování - na kočku velmi nezvyklé. Je na ní také zajímavé, že má skoro stále na tváři výraz, který by se dal označit jako usmívající se. Od ostatních plemen se liší i stylem mňoukání - klidné a tiché. Tak vidíte, stačí je vybrat z možností, které se nabízejí.

napsala Jana Plecháčová

zdroj: Fakta v detailech, Zoohit

Přečtěte si také: Která psí plemena jsou nejvhodnější do menšího bytu?

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz