Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Která psí plemena jsou nejvhodnější do menšího bytu?

Která psí plemena jsou nejvhodnější do menšího bytu?

22.9.2021 - redakce Babinet.cz

Někdo zastává názor, že pes do bytu nepatří, že je tam stísněný a podobně. Ovšem existují malá plemena, která venku být nemohou, především ze svého fyziologického hlediska.

Čivava: foto Unsplash

Úplně nejmenší plemeno

Tím je bezpochyby čivava. Péče o ni je velmi nenáročná, a to i tím, že je opravdu tak maličká. Je citově navázaná na majitele a co je velmi zajímavé, dokáže svého pána bránit, i přes svoji křehkou konstituci. Kromě toho jsou velmi chytré a vnímavé, mohou být dlouhosrsté i krátkosrsté, hodí se velmi k dětem. Dospělý pes má okolo 15 až 23 cm výšky v kohoutku a váží zhruba 1,5 až 3 kg.

Bišonek (jinak také Bišon nebo Bichon à poil frisé): foto Unsplash

Jako živý plyšáci

Tento přídomek si vysloužili bišonci. Jsou malí, většinou bílí, chlupatí, roztomilí a jiskrných černých očí. Mají mimořádnou přizpůsobivost, jsou mírní, nemají žádnou agresivitu, inteligentní, učenliví, se sportovními vlohy a co je pro mnohé velmi důležité - vhodní i do těch nejmenších bytů.

West highland white teriér neboli Westík: foto Unsplash

Pravý a nefalšovaný Skot

Tak bývá někdy označován west highland white teriér neboli westík. Velmi hravý, učenlivý, milý, sebevědomý, nezávislý, extrémně přátelský jak k člověku, tak i k ostatním domácím zvířatům a má velmi rád děti. Díky tomu, že je opravdu malý, tak se hodí do menších bytů.

Mops: foto Unsplash

Nejošklivější pes na světě

Tak bývá označován mops, ale neprávem. Hodí se do města, právě do menších bytů, protože je pohodlný, čili vyžaduje to stejné i od majitele. Je velmi vhodný také pro seniory a rodiny s dětmi. Mops má výšku do 30 cm a váhu 6 až 8 kg.

Špic: foto Unsplash

Špic není jen koule chlupů

Zbytečně hanlivé označení plemene. Hravý, říká se o něm, že je to takové věčně štěňátko. Rád se mazlí, oddaný svému pánovi, na kterého má silnou citovou vazbu. Existuje více druhů, do menších bytů je to malá a trpasličí varianta. Miluje děti a další domácí zvířata, nezkazí žádnou zábavu, jedná se o velmi zdravé plemeno, které se jednoznačně hodí do menšího bytu.

napsala Jana Plecháčová

zdroj: Svět psů

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz