Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Tchyně mě ve společnosti zesměšňuje, protože jsem přibrala a manžel se mě nezastane, trápí se Míša (36)

Tchyně mě ve společnosti zesměšňuje, protože jsem přibrala a manžel se mě nezastane, trápí se Míša (36)

2.8.2022 - redakce Babinet.cz

S tchyní máme senzační vztah a vždycky jsme si dobře rozuměly. Je to hodně aktivní a vitální žena, která se celý život hýbe a udržuje si váhu. Já jsem také byla vždy štíhlá a dříve jsem hodně sportovala. Pak se nám ale narodila dvojčata a já jsem se ani tři roky po porodu nevrátila na svou váhu. Naopak jsem za ta léta ještě dost přibrala a ze strany tchyně teď často slýchám jízlivé narážky. Nejhorší ze všeho je, když mou váhu propírá ve společnosti a beze studu mě zesměšňuje.

ilustrační foto: Freepik

Dříve si nic takového nedovolila přímo, ale už pár dní po šestinedělí se mě snažila motivovat k tomu, abych nabraná kila sundala co nejrychleji. S dětmi ale má člověk úplně jiné starosti a váha bylo to poslední, co mě v prvních náročných letech zajímalo. Když se o svém těle bavím se svým manželem, vždy mě ubezpečuje, že mě miluje, proto jaká jsem a váhu neřeší. Když se do mě ale tchyně strefuje, nikdy se mě nahlas nezastane. To mě samozřejmě mrzí.

Mamince mého muže jsem již několikrát otevřeně a přímo řekla, že mi tohle zesměšňování není příjemné a že mi to ubližuje. Vždy debata ale končí tak, že si tchyně stojí za svým a netají se tím, že by mě právě tohle popichování mohlo nakopnout. Snaží se mi namluvit, že to vlastně dělá pro moje dobro. To, že je váha jen a pouze moje věc, ji jaksi vůbec nezajímá.

Už několikrát se stalo, že ve společnosti našich společných přátel utrousila, aby si při grilování dávali pozor na porce, jinak prý skončí jako já. Když jsme byli naposledy v kině, nebyla líná mě upozornit, že šaty, které mám na sobě, jsou pouze pro štíhlé a že květinový vzor se na nich nějak zvětšil. A tak je to se vším, co se váhy týká. Bojuju s tím naprosto marně, protože si tvrdohlavě dál jede to svoje a snaží se mě takto motivovat. Takhle negativní motivace člověka ale naopak člověk sráží dolů ještě více.

Moje snahy o hubnutí zatím vždy skončily zklamáním a další selhání mě jen uvrtávalo do problémů se sebevědomím. Aby hubnutí bylo úspěšné, musí si to nejdříve člověk srovnat v hlavě. To u mě zatím nenastalo a násilím, ani zesměšňováním se to skutečně nenastartuje.

Jsem překvapená tím, že s tchyní nám to jinak funguje pořád stejně dobře. Jakmile nezabrousíme na toto téma, všechno je v pořádku. Váha, přibírání, hubnutí a vše kolem toho je ale učiněná rozbuška. Mrzí mě, že tchyně má to srdce mě před ostatními shazovat a ještě ke všemu si nefalšovaně myslet, že to bude ku prospěchu věci.

Míša, 36 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna

Korektura textu Bára Klímová

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Gagos
3.8.2022 20:04

Na to bych měla jediný komentář "Já třeba časem zhubnu, ale ty hloupá už zůstaneš". Pak bych si pomyslela něco o zadní části těla a na její poznámky bych nereagovala.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz