Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Cibulový čaj zázračně zklidní kašel. Elixír zdraví, který znaly už naše babičky!

Cibulový čaj zázračně zklidní kašel. Elixír zdraví, který znaly už naše babičky!

21.9.2021 - AndreaP.

Je tady podzim, a ten je vždy spojen s nástupem virových onemocnění. Vliv na to mají bezesporu i dětské kolektivy, kde se vždy infektům velmi dobře daří. Vždy to tak bylo, je a bude, a ani nekončící situace v podobě pandemie covidu tento stav nezmění. Ba naopak, lidé teď každou menší rýmu či kašel řeší o to více. Dětské ordinace jsou narvané kašlající dětmi.  Když se rozhlídnu kolem sebe, věřím tomu. Jak se takovému neduhu bránily už naše babičky? Co třeba cibulový čaj? Znáte? Určitě vyzkoušejte.

(fotografie: Pixabay)

Pomocí domácích zdrojů se nejrychleji zbavíte kašle díky cibulovému čaji.

Do hrnce dejte asi půl litru vody a až začne vřít, vhoďte do ní cibuli. Nesmí být oloupaná, jen případně odřízněte zbytek natě a kořen. Na mírném ohni povařte asi 15 minut. Pak sceďte, do vzniklého čaje přidejte několik lžiček medu a citrónovou šťávu. Ochucením ztratí vývar část cibulového pachu. Pijte 2 - 3 dny 3x denně případně popíjte v průběhu celého dne. Kašel brzy zmizí.

Po povaření cibule se do hrnce po vypnutí může přihodit lipový květ, černý bez, divizna a mateřídouška. Ovoní tu cibuli. Po deseti minutách celý takto připravení čaj scedíme.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz