Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pomáhá při detoxu i v prevenci proti rakovině. Zařaďte do jídelníčku červenou řepu

Pomáhá při detoxu i v prevenci proti rakovině. Zařaďte do jídelníčku červenou řepu

8.8.2021 - redakce Babinet.cz

Červenou řepu spousta lidí buď miluje, nebo nenávidí. Kritika také často padá na její aroma. Ve skutečnosti se ale jedná o zeleninu plnou vitamínů, která by na našem talíři neměla chybět, a to nejen na podzim.

fotografie: Pixabay

Řepa obsahuje mnoho vitamínu B a C, dále v ní najdeme  provitamín karoten, vápník, hořčík, draslík, sodík, křemík, železo, selen, zinek, kyselinu listovou, antioxidanty betain a betacyanin a cenné stopové prvky cesium a rubidium.

Tato zelenina je výborná prevence rakoviny a též slouží jako podpora při jejím překonávánní. Perfektní je především popíjení řepné šťávy. Jen pozor, nesmí vás potom vyvést z míry červená moč a exkrementy.

Řepa je také skvělá na detox. Přidejte ji do smoothie, nebo popíjejte právě zmíněnou šťávu. Neutralizuje škodlivé látky v těle, podporuje jejich následné vylučování z mozku a střev. Jde pak o látky jako olovo, hliník, cholesterol či radioaktivní látky.

Řepa také zlepšuje činnost mozku, má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, zpomaluje projevy stárnutí, pomáhá při trávení a vylučování, snižuje cholesterol v krvi, pomáhá proti lupům a zároveň posiluje kosti.

Vyzkoušejte i naše recepty

zdroj: healthline.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Emmy_Vehy
24.8.2021 15:27

člověk který miluje řepu se dozví, že je výborná při detoxu, super! S rodinou se pravidelně detoxikujeme na jaře. Výborný detoxikační produkt je wurmex.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz