Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Trápí vás suché a zacuchané vlasy? Pomocníky máte ve své kuchyni

Trápí vás suché a zacuchané vlasy? Pomocníky máte ve své kuchyni

8.4.2021 - redakce Babinet.cz

Suché vlasy nejsou zdravé vlasy. A s nezdravými, suchými vlasy nikdy nikoho neohromíte. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Aby však tato pomyslná koruna byla jaksepatří okouzlující, musíme se o ni patřičně starat. Vlasy totiž dostávají vším tím foukáním, česáním a kosmetikou pěkně zabrat. Na jejich regeneraci už ale mnohdy nemyslíme.

fotografie: Freepik

Jak si tedy udržet vlasy v úchvatném a zdravém stavu? Utíkejte do kuchyně. Právě tam najdete suroviny, které ke zdravým vlasům rychle dopomohou, a suchost se jich nadále nebude týkat.

  • Oleje

Olej odvádí fantastickou službu, když jde o vaše vlasy. Ty jsou po olejové masce nádherně pružné a dokonale hebké. Můžete svým vlasům tuto hloubkovou regeneraci dopřávat i pravidelně, protože olejová maska je rychlá, šetrná a efektivní. Rozdíl poznáte okamžitě. Pokud se bojíte umaštěných vlasů, nemějte obavy. Šampon bez problémů z vlasů vymyjete.

Naneste si tak jakýkoliv olej (kokosový, olivový, mandlový, atd.) do dlaní, a chvíli prohřejte. Poté olej naneste do vlasů od kořínků ke konečkům. Můžete vlasy projet i hřebenem, aby se olej dostal ke každému vlasu. Nakonec si vlasy zafixujte koupací čepicí, nebo potravinářskou fólií a nechte olejovou masku působit libovolně dlouhou dobu. Není problém nechat masku působit přes noc, naopak. Ničemu takto dlouhá doba neuškodí.

  • Jablečný ocet

Když toužíte po oslnivém lesku, který je naprosto úchvatný, sáhněte po jablečném octu. Jablečný ocet dodá intenzivní lesk i těm nejsušším vlasům. Navíc šetrně, ale spolehlivě čistí pokožku hlavy a můžete jej klidně vyměnit za kondicionér. Jablečný ocet vlas uzavře úplně stejným způsobem, jako tomu je v případě kupovaného kondicionéru. Pokud toužíte po očistné masáži pokožky ještě před mytím vlasům, jablečný ocet je ideální součástí takové masáže. Na jablečném octu je báječné i to, že vás zbavuje lupů, díky kterým jsou vlasy také mastnější a sušší.

Jablečný ocet v souvislosti s vlasy použijete na samém konci mytí. Umyjte si nejdřív klasicky vlasy šamponem a opláchněte vodou. Poté si vlasy opláchněte jablečným octem, a nechte chvíli působit. Pak jablečný ocet z vlasů opláchněte proudem teplé vody.

  • Majonéza

Vlasová maska z majonézy dělá s kadeřemi doslova zázraky. Vlasy jsou již po pár majonézových maskách poddajné, úžasně hebké, lesklé a velmi pevné. Majonéza je proto levnou a bleskurychlou cestou, jak si nejen v létě ošetřit suché vlasy a vdechnout jim tak znovu sílu a zdraví.

Jediné, co musíte udělat, je nanést chlazenou majonézu na vlasy od kořínků ke konečkům. Opět si vlasy zafixujte potravinářskou folií, nebo koupací čepicí. Po deseti minutách se můžete pustit do klasického mytí vlasů šamponem.

  • Vejce

Vajíčka absolutně nemohou chybět, když je řeč o zdravých vlasech, jejichž lesk nelze přehlédnout. Po vaječných maskách jsou vlasy skutečně lesklé, jako nikdy předtím a ze suché plsti se rázem stává hříva vlasové modelky. Vejce mají neuvěřitelné výsledky, když jde o vlasy. Není proto divu, že se vlasové vaječné masky používaly i v dávné minulosti, a nikdy se na ně nedalo dopustit.

K bezchybnému vzhledu a dobrému zdraví stačí pravidelně nanášet vaječnou masku. Tu připravíte lusknutím prstu. Vyšlehejte si dvě vejce a naneste od kořínků ke konečkům. V případě vaječné masky vlasy nakonec ničím nefixujte, ale nechte je volně. Po patnácti minutách si vaječnou masku vymyjte obyčejným šamponem.

  • Banán, nebo avokádo

Pyré z avokáda, nebo banánu se také těší veliké oblibě. Vlasy jsou po těchto ingrediencích lehoučké, plné objemu a odolné vůči zplihnutí. S vlasy, kterým byla dopřána banánová, nebo avokádová maska, se krásně pracuje a minimalizuje se elektrizování.

Pyré si stačí nanést po celé délce vlasů, pročesat hřebenem a po patnácti minutách vymýt šamponem.

 

napsala Bára Klímová

zdroj: skinkraft.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip