Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Poznala jsem inteligentního a přitažlivého muže. Má však problém s hygienou, stěžuje si Martina

Poznala jsem inteligentního a přitažlivého muže. Má však problém s hygienou, stěžuje si Martina

12.2.2021 - redakce Babinet.cz

Nedávno jsem potkala úžasného muže. Byli jsme již mockrát na večeři, v kině, nebo divadle. Na bruslích, plavat, ale klidně zaskočíme zahrát i volejbal. Máme si pořád o čem povídat a je nám spolu tak báječně. Jsme naladění na tutéž notu a synchronicita mezi námi mě fascinuje. Jenže je tu problém, který je pro mě nepřekonatelný.

fotografie: Freepik

Když jsme se seznámili, přítel používal velice příjemný parfém. Na každém setkání tak přitažlivě voněl. Ale čím déle jsme spolu, lépe řečeno, čím častěji se vidíme, tím je tento choulostivý problém markantnější. Jde o to, že přítel rezignoval na veškerou kosmetiku a snad i na sprchu. Už mockrát jsem chtěla náš vztah posunout a přejít k milování, ale ono to jaksi není možné. Je to nesnesitelné. Čpavý zápach je velice protivný a odpudivý. Kdykoliv jsem na toto téma najela v debatě, abych ho opatrně a jemně upozornila na to, že má opravdu problém, bylo znát, že se zpočátku velmi stydí. Ale on pořád opakuje, že se objevil ekzém a kožní problémy při jakémkoliv kontaktu s kosmetikou. Vadí mu prý mýdlo, sprchové gely, deodoranty a teď do toho začal zahrnovat i parfémy. A říkal to tak dlouho, až jeho stud úplně zmizel. Takovému obratu vůbec nerozumím. Obzvláště ne, když je to muž velmi pohledný. Vysoký, ramenatý, potrpí si na elegantní, a myslím, že i značkové oblečení, ale bojkotuje kosmetiku? Říkává, že ekzém neekzém, nemá ji zapotřebí. Prý při pravidelném sprchování nepotřebuje vlastní vůni přebíjet umělotinami. A tohle si jede pořád dokola a dokola. Jakoby nechápal, co mu říkám. Ale je to prostě ostuda, ať si každý říká, co chce. Stydím se za něj. Rozhodně si toho totiž museli všimnout i ostatní. A je nepříjemné, když víte, že ostatní ví.

Já ho mám hodně ráda a myslela jsem, že tento vztah má velkou perspektivu, ale tenhle problém nejsem schopná překousnout. Vadí mi jak samotný fakt, tak i jeho … snad zabedněnost. Upozorním ho, nabídnu řešení, jako dárek mu parfém sama pořídím, ale on ne. Pořád bude tvrdit, že komerční taháky mu k ničemu nejsou. Pořád rozchod odkládám, protože takhle povrchní problém mi nepřijde jako vážný důvod k ukončení vztahu. Ale pak jsem s ním a zmocňuje se mě vztek. Za to, že není schopen naslouchat dobré radě a upozorněním, za to, že mu najednou něco přeletělo přes nos a změnil radikálně postoj k parfémům i jiné kosmetice. Asi jsem si už vsugerovala, že má problém s hygienou celkově. Ale on mi to často sám potvrzuje ve chvíli, kdy zapáleně mluví o tom, že je sprcha přežitek a škodí imunitě. Hrůza!

Martina, 31 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Jména osob byla na jeho žádost pozměněna

Korektura textu Bára Klímová

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
18.2.2021 13:04

To nepůjde. Nepřekonatelný odpor je nepřekonatelný. Proto se s tímto důvodem rozvádí bez dalšího ptaní. On nikdy nepochopí, že vám páchne, bude to považovat za přecitlivělost. Bude věřit, že si zvyknete. Vy si samozřejmě nezvyknete a naopak to bude čím dál horší. Představte si, jak se vedle něho ráno probouzíte, den co den, jak mu perete osobní věci. Představa, že ho naučíte hygieně, je naivní. V lepším případě to bude jen zlehčovat, v horším, ale pravděpodobném případě, ho to začne nepřekonatelně urážet. Zdá se, že by pro vás byl ideální kamarád, ale on chce víc, takže i to kamarádství se časem rozpadne.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz