Babinet.cz  /  Magazín  /  Zahraničí  /  Nechtěné dárky, nebo nevyužité věci nemusí skončit na dně skříně. Jak s nimi naložit?

Nechtěné dárky, nebo nevyužité věci nemusí skončit na dně skříně. Jak s nimi naložit?

5.2.2021 - redakce Babinet.cz

Nevhodný dárek je na světě natotata. Stačí u výběru moc nepřemýšlet, neporadit se a nebo nemít ani trochu ponětí o tom, jaký vkus náš obdarovaný má. A nemusí jít zrovna o Vánoce, nechtěný dárek jste možná obdrželi k narozeninám nebo svátku.

Vánoce ale hrají prim. Celá rodina je obdarovaná najednou a tak se snadno nějaká ta chybička vloudí. Co jde, to si v rodině povyměňujeme. Nikdo to nemusí vědět a zároveň je jisté, že výrobek poslouží.

Samozřejmě existují i další způsoby. Třeba swap (česky výměna měnění, měnírna…).

Swap se obvykle koná na nějakém místě a slouží také k sousedskému a přátelskému setkávání. To však určitě ještě letos nepřichází v úvahu a tak jsou stále oblíbenější nejrůznější on-line swapy. Na těch se scházejí lidé, kteří doma vytřídili věci, jež by ještě mohly v klidu sloužit ale nechcete je, nebo byly právě nevhodným dárkem a neupotřebíte je.

Na swapu se nenakupuje, ale vyměňuje. Lidé se u toho seznámí a popovídají si. A také náš web Babinet.cz nově nabízí tuto službu, která vám odpomůže třeba od nevhodných dárků.

Zboží lze samozřejmě také prodat. Na internetu je mnoho stránek, přes které to jde. Na každý pád se u nechtěných dárků vždy zamyslete, jestli by někomu neudělaly radost.

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz