Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Lidé z města jsou nejnáročnější zákazníci. O jakém autě sní?

Lidé z města jsou nejnáročnější zákazníci. O jakém autě sní?

14.9.2020 - redakce Babinet.cz

Když žijete ve městě, musíte mu přizpůsobit i vůz, v jakém jezdíte. Potřebujete všude zaparkovat, vymotat se v úzkých uličkách. Navíc nestojíte o zbytečně velkou spotřebu. A možná vám ani není lhostejná ekologie. Jaké auto je tedy pro vás ideální?

Toyota potvrzuje, že dnešní zájemci o malá vozidla patří v Evropě k těm nejnáročnějším. Vedou hektický život v přeplněných městech, kde den co den čelí stále náročnějším situacím. Jako odpověď proto japonská automobilka představila novou generaci modelu Yaris.

Pohodlí, ekologie i svěží design

Vycházela přitom z poznatků, že auto, které lidé ve městech chtějí, musí vypadat dobře, ale zároveň být mimořádně praktické. Musí také poskytovat dostatek pohodlí, když se jeho majitel vydá na delší cestu. A zároveň by auto mělo co nejméně zatěžovat životní prostředí, protože moderní současný člověk myslí i na ekologii. Nový Yaris přesně takový je.

Je poprvé ve své historii postavený na podvozkové platformě TNGA, kterou světu poprvé představil model Prius. Je proto zárukou odvážného svěžího designu. Je také kratší, širší a nižší než dosavadní model a jeho karoserie je řešena chytře tak, aby byl interiér maximálně prostorný, a zároveň aby auto bylo dobře ovladatelné a nabízelo praktické manévrovací schopnosti, jak v městském provozu, tak při parkování.

Designéři se soustředili i na estetickou stránku: krásu nového Yarisu budete vnímat na dotek díky použití těch nejkvalitnějších materiálů v interiéru, ale třeba i široké nabídky barev. Došlo i na takové zdánlivé detaily, jako je například grafika displejů.

Z více než poloviny na elektřinu

Nově Yaris dostal tříválcový hybridní pohon čtvrté generace, což znamená, že dovede jezdit na elektřinu více než polovinu času. Zvlášť v městském prostředí jezdí až 80 % času čistě bez emisí. Není přitom nutné ho dobíjet, elektřinu si totiž vytváří sám z energie vzniklé při brždění. Nový hybridní pohon má navíc o 15 procent nižší spotřebu než ten předchozí. Zároveň se kromě výkonu zvýšil i požitek z jízdy, která je nyní mnohem plynulejší. Nejnovější bezpečnostní systémy paketu Toyota Safesty Sense pak z nového Yarisu dělají nejbezpečnější malý vůz světa.

Více informací naleznete na www.toyota.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip