Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Dostatečné množství vitamínu C je základ prevence v době chřipek. Citrón nad zlato!

Dostatečné množství vitamínu C je základ prevence v době chřipek. Citrón nad zlato!

23.1.2020 - AndreaP.

Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.

Jak překonat dobu nachlazení a nejlepší triky, jak si rychle ulevit při potížích :

Jak bylo uvedeno hned na začátku, velice důležitý je pravidelný přísun vitamínu C. Dnes si ukážeme, jak ho tělu dodávat pomocí citrónů.

Citrónové kloktadlo

Pro někoho bude tato metoda asi "drastická", nicméně je velice účinná. Vymačkáme štávu z jednoho středně velkého citronu, a tu následně kloktáme. Kdo se nebojí výrazné kyselé chuti, tak nakonec šťávu také polkne. Opakujeme 2 až 3x denně.

Teplá citronáda

Šťávu ze 2 citronu smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.

Citronóvé rozinky

Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C  se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip