Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Bacily útočí! Vyléčí vás zázvor

Bacily útočí! Vyléčí vás zázvor

9.1.2020 - AndreaP.

Již včera jsme nakousli téma o tom, že v tomto ročním období je vždy vysoká koncentrace nachlazení, a jako každý rok nás brzy čeká nechvalně známá chřipková epidemie. Rovněž jsme si ukázali, jak nepříjemný a otravný kašel zdolat cibulí. A dnes si představíme dalšího bojovníka první linie, kterým je zázvor. Již naši předkové mu přičítali bezmála čarovnou moc!

Bacily mají díky  teplým zimám, které zažíváme, doslova „pré“, takže nás pak protivné choroby kosí lavinově jednoho po druhém. Ne každý pak má ale čas a hlavně chuť letět hned k lékaři (zde ponecháme prostor pro zvážení každého jednotlivce, aby si sám posoudil, kdy jeho stav lékaře už opravdu vyžaduje, a to obzvláště starší lidé či chronicky nemocní lidé). Pokud ale patříte mezi ty, co chtějí vyzkoušet i něco jiného, než produkty farmaceutického průmyslu, zajděte do nejbližšího obchodu a kupte si čerstvý zázvor!

Všichni ho známe hlavně jako koření ve vánočním cukroví či mase, případně v limonádách a pivu. Málokdo však ví, že proti bacilům bychom jen těžko hledali podobně účinný přírodní prostředek. Pro čerstvý zázvor, který je snadno dostupný, byste se měli vypravit hned, jakmile pocítíte první nepříjemné pálení v krku či nose, nebo vás roztřese zimnice. Čím dříve s jeho užíváním začnete, tím rychlejší účinek bude.

Takže hurá pro zázvor a hned vyzkoušejte náš recept na báječný zázvorový čaj!


Do litru vroucí vody přidejte lžičku nastrouhaného zázvoru (lze i více-s množstvím stoupá lečivý účinek), kousek skořice a tři hřebíčky a pět minut vařte. Pak vyndejte koření a nechejte mírně vychladnout. Podle chuti přidejte med a citron.

Nutno zmínit, že tento čaj lze pít také při žaludečních potížích. Zde ale vynechte skořici a hřebíček, zázvoru naopak dejte až polévkovou lžíci. Zalijte ho horkou vodou a po čtvrt hodině sceďte. Pijte teplé po doušcích.

A co ještě zázvor umí?

  • Dezinfikuje, likviduje záněty a horečku
  • Zázvorové koupele a čaj pomáhají při chřipce, nachlazení i alergiích
  • Tlumí nevolnosti, zažívací obtíže, bolesti hlavy, nervozitu
  • Žvýkání čerstvého zázvoru tiší bolest zubů

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip