Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pět nejčastějších pověr o hubnutí

Pět nejčastějších pověr o hubnutí

16.1.2020 - redakce Babinet.cz

Volně dostupných informací a zaručených rad, jak zhubnout, najdete v dnešní době opravdu mnoho. Často lidé dané rady dodržují, řídí se jimi a věří, že pro sebe dělají jen to nejlepší. Naopak se ale stává, že si spíš ublíží, než aby se ke své vysněné postavě přiblížili. Jak se vždy orientovat v takovém množství pravd, polopravd a výmyslů? K pěti nejčastějším pověrám o hubnutí patří tyto:

1. Jakýkoli sladký prohřešek naruší celý proces hubnutí a je potřeba začít znovu - MÝTUS

Určitě se nemusíte bát, že přiberete z kousku kvalitní čokolády nebo sklence suchého vína. Nesmíte však z toho vytvořit pravidlo nebo dokonce odměnu za odříkání.

2. Před každým jídlem se doporučuje vypít sklenici vody - FAKT

Sklenička vody před jídlem pomůže vyplavit z těla většinu toxických látek a tím usnadnit trávení. Pít velké množství vody během jídla se naopak nedoporučuje, protože to pak trávení zpomaluje.

3. Bílé víno v množství 2 dcl každý den napomáhá hubnutí - MÝTUS

Konzumovat alkohol během hubnutí nedoporučujeme, a pokud si ho výjimečně dopřejete, nejlepší je maximálně jedna sklenka suchého bílého vína, se kterou zároveň vypijete i sklenici neperlivé, neslazené vody, aby nevznikala dehydratace.

4. Pohyb je základ úspěchu při hubnutí - FAKT

Při hubnutí je nejdůležitější správně sestavený jídelníček a vhodný výběr doplňků stravy. Dalších zhruba 30 % úspěchu tvoří pohyb. Ideální je každý den ujíst alespoň třicet minut svižnější chůze nebo místo výtahu zvolit schody. Ale samozřejmě záleží na Vašem aktuálním stavu a možnostech.

5. Při redukci váhy jsou povoleny sladkosti pro diabetiky - MÝTUS

Výrobky označené „dia“ ve značné míře obsahují stejné množství energie jako klasické sladkosti a jen svým složením jsou vhodnější pro diabetiky. Proto, pokud si myslíte, že konzumací těchto sladkostí nehřešíte, není to pravda.

 

Věra Burešová

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip