Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak na podzimní depresi. Zahalte se do barev, dopřejte si dobré jídlo a nezapomeňte i na pohyb

Jak na podzimní depresi. Zahalte se do barev, dopřejte si dobré jídlo a nezapomeňte i na pohyb

29.10.2019 - redakce Babinet.cz

Mnoho lidí na podzim trpí depresemi. Vadí jim ošklivé, mnohdy pochmurné počasí a často se chodí třeba opíjet, nebo tráví devadesát procent volného času někde u televize. Podzimní deprese ale snadno zaženete, pojďte to zkusit s námi.

Barvy

V první řadě je fajn uvědomit si, že na podzimu není vůbec nic špatného. I když prší, má to svůj význam, půda potřebuje déšť a vláhu, aby nás na jaře mohla oblažit krásnou zelení. To, že se najednou dříve stmívá je také potřeba. Příroda musí někdy odpočívat.

Zkuste se zbrarvit s přírodou, nakupte si krásné barevné oblečení, třeba takové, na které jste doposavad neměli „koule“. Zkuste barevné punčochy, nebo třeba žlutý kabát. Určitě zalovte v regálech obchodů po botách jiné barvy, než je černá.

Koníčky

Velmi zásadní jsou koníčky, kdo má stále co dělat, ten nemá čas na deprese. Zvěte na návštěvy přátele a rodinu, zkuste společně trávit čas a nemyslete přitom na to, že se setmělo už v šest hodin.

Zkuste si v okolí najít třeba kurzy keramiky, nebo kreslení, tvořte, buďte kreativní, užívejte si přítomné okamžiky a splín hoďte za hlavu. Určitě si na takových kurzech najdete nové přátele a načerpáte nové zážitky.

Jídlo a pohyb

Dobré jídlo vás určitě také přivede na jiné myšlenky, dopřávejte si ho, a kdybyste začali tloustnout, najděte si rychle pěkné fitko, nebo vyrazte běhat.

Běhat na podzim? Nechce se vám? Jen to zkuste, podzim ej pro každý pohyb tím nejlepším obdobím, zvláště pak pro ten v přírodě, není vedro a to, že se brzo setmělo, je navíc velká výhoda. Při vašich prvních pokusech s během se totiž nikdo nemůže dívat na to, že máte nějaký ten špíček navíc, nebo že vám to ze začátku prostě nejde.

Jak na běh?

První a velmi důležitá věc je nákup oblečení. Nesnažte se na něm ušetřit. Klidně i kupte dražší značkové oblečení, aby vám bylo líto nechat ho jen tak ležet ve skříni. Nezapomeňte, že to chce hlavně kvalitní obuv. Nohy vás v botách nesmí bolet a musíte v nich vydržet.

Pokud v botách cítíte jakoukoli nerovnost, dřou, tlačí, sáhněte po jiných. Křusky od Vietnamců si rozhodně nekupujte. Chce to kvalitu. Dopřejte si například návštěvu specializovaného obchodu.

Oblečení volte barevné. Ideálně takové, aby kalhoty a mikina, nebo bunda měly bezpečnostní prvky. Počítejte také s tím, že velmi pravděpodobně budete běhat ve tmě. Pokud se hodláte vydat z dohledu lamp, tak si rozhodně zakupte také čelovku. Je vhodná jak pro vaše bezpečí, to aby vás viděla auta, tak proto, abyste vy viděli pod svoje nohy.

Jak začít? Nic nelámejte přes koleno. Dávejte si ze začátku běh, který budete prokládat svižnou chůzí. Klidně si můžete zkusit indiánský běh. To znamená „sto kroků jdu, sto kroků běžim“. Na internetu najdete také plno zaručených rad jak začít, ideální je poradit se s kamarádkou, či s kamarádem, kteří to už zkusili a jít v jejich šlépějích. Případně e můžete inspirovat pokračováním tohoto článku, které vyjde již velmi brzy a nelehkými začátky vás provede.

 

Napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip