Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Brána do podzimu: Kouzelné dekorace na dveře, které vytvoříte za pár minut!

Brána do podzimu: Kouzelné dekorace na dveře, které vytvoříte za pár minut!

27.9.2019 - redakce Babinet.cz

Právě teď můžete spojit příjemné s užitečným. Vyrazte na podzimní procházku. Protáhněte se, nechte chladný vzduch, aby vám pročistil hlavu a přitom mějte oči na stopkách. Všude kolem vás se teď totiž povaluje spousta neobyčejných ozdůbek, které nestojí ani korunu a přitom z vašich vstupních dveří vykouzlí tu neúžasnější bránu do pohádkového podzimu. Máme pro vás pár jednoduchých tipů na dekorace, které budete zbožňovat.

Klapky na oči

Pokud v těchto dnech procházíte dnes a denně třeba do práce kolem květinářství, které vás svými podzimními krásami a dekoracemi provokuje až běda, změňte buď trasu, nebo si pořiďte klapky na oči. Protože ty neskutečně nádherné dekorace, věnce, proutěné prvky a barevné kousky, které jsou právě teď k vidění, by jednoho dovedly k šílenství. To by se to utrácelo. Ale přece nemůžete přijít na mizinu jen proto, že se vaše estetické cítění zrovna teď probudilo.

Mrkněte se raději kolem sebe při zmiňované procházce a výsledek může být podobný. Když se budete trochu snažit, snad i lepší. Ale ještě moment. Než vyběhnete ze, zatím prázdných dveří, inspirujte se našimi tipy.

Inspirace 10x jinak

Dveře nemusí zdobit jen věnce, jak často vídáme na vchodových dveřích rodinných domů. Jsou samozřejmě také jednou z podzimních možností, ale nemusíte zůstávat při zemi. Zapojte fantazii a pro jistotu i děti.

Většinou budete potřebovat jen tavnou pistoli a provázek, na který dekoraci zavěsíte. S tou se dá kouzlit snad neomezeně. Pak už jen pomocí silikonové náplně stačí dekoraci seskládat dle vlastní kreativity.

1. Starý klobouk

Slaměný, či jakýkoliv jiný klobouk, který už nehodláte nosit, můžete jako dekoraci na dveře s klidným svědomím použít. Stačí si jej otočit tak, abyste střechu klobouku mohli ozdobit. Můžete vytvořit veselý obličej a přimáčknutím krempy ho dokrášlit libovolnou pokrývkou. Použijte slámu, listí, větve a jiné.

2. Květy v rámu

Prázdný rám můžete vyplnit květy, šiškami, ořechy, listím. Vše stačí jen spojit tavnou pistolí a zafixovat do rámu.

U rámu máte mnoho možností. Můžete si také vybrat rám libovolného tvaru, nechat jej prázdný, ale naopak ho vyzdobit dle své fantazie po obvodu.

3. Proutěný pás

Spleťte dohromady silnější proutěný pás. A teď začne to pravé ořechové. Pás berte jako malířské prázdno. Co do něj vsadíte?

4. Srdce z jeřabin

U jeřabinového srdíčka vám postačí zkroutit do požadovaného tvaru celodrátěné ramínko a na něj tavnou pistolí připevníte jeřabiny. Nebo kaštany, lístky, drobné květy. Cokoliv vás napadne.

5. Mřížka

Seskládejte si pár větviček do tvaru mřížky. Můžete je svázat stuhou, nebo jutovým provázkem. Do mřížky si pak podle nálady a chuti doplňte to, co se vám líbí.

6. Lístková girlanda

Lístková girlanda je jen základní příklad. Závěsnou girlandu si můžete vytvořit z čehokoliv. Zrovna u girlandy jsou varianty nepřeberné.

7. Proutěný oblouk

Opět si upletete z proutí decentní oblouk. Ten bude tvořit základ. Můžete pak ozdobit buď samotný oblouk, nebo z něj nechat viset samotné dekorace.

8. Mašle

Proč si nevystřihnout z tvrdého kartonu velkou mašli a nalepit na ni třeba lístky? Totéž můžete udělat i s mašlí, kterou vytvoříte uvázáním velké stuhy. Tu poté dozdobíte a zavěsíte.

9. Trs levandule s květy

Levandulové trsy jsou dekorativní samy o sobě. Využijte tedy jejich potenciál naplno. Svažte a dozdobte si takovýto trs dle vlastních nápadů.

10. Taška plná podzimní přírody

Vezměte starou tašku, vyplňte ji nějakým pěnovým materiálem a do něj pak už jen stačí zaaranžovat prvky, které jste venku ukořistili. Můžete třeba z tašky nechat pomyslně vytékat vodopád šišek.

 

A co vaše podzimní dekorace? Podělíte se o své výtvory s ostatními v komentářích?

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip