Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Inositol: Méně známý vitamin krásy a zdraví

Inositol: Méně známý vitamin krásy a zdraví

6.10.2019 - redakce Babinet.cz

Inositol patří do skupiny vitaminů „B“, přesto není tak známý jako jeho „kolegové“ ze stejné skupiny. Konkrétně se jedná o vitamin B8. V posledních letech byl podroben mnoha výzkumům a výsledky nasvědčují, že se jedná o velmi důležitou látku. Jedna ze studií prokázala, že mimo jiné působí i proti vzniku rakoviny prsu a prostaty. Inositol ovšem chrání před nádorovými onemocněními všeobecně. Jeho účinky také oceňují mnohé kosmetické společnosti, které ho přidávají do krémů, šamponů a dalších přípravků. Inositol je vitamin mládí, vitality a zdraví. Za samostatný vitamin však byl uznán až v roce 1940.

Jak v těle působí?

Inositol se nachází přímo v buněčných membránách. Znamená to, že je součástí našeho srdce, mozku, kostí, svalů i pohlavních orgánů. V těle se podílí na metabolismu mastných kyselin a cholesterolu. Je významným antioxidantem a působí proti volným radikálům. Má však i mnoho dalších, pro organismus, příznivých účinků.

Inositol je látka, kterou si naše tělo neumí v dostatečném množství vytvořit samo a je proto nutné ho přijímat potravou. Obsahuje ho například sója, ovoce (zejména grapefruity a hrozny), celozrnné potraviny, zelenina (zejména zelí), rýže, maso (především játra, srdce a mozeček) a pak také je obsažen v mléce. Nárůst populace však klade na produkci potravin stále větší nároky - bohužel na úkor kvality.

Něco více o příznivých účincích Inositolu

Inositol má výjimečnou schopnost chránit lidský organismus před vlivem volných radikálů. Jeho pravidelným užíváním podpoříme metabolismus mastných kyselin a cholesterolu a zabráníme jejich ukládání v játrech. Vhodná je také kombinace s lecitinem. V případě pravidelného vnitřního užívání působí proti stárnutí buněk. Pomáhá předcházet vzniku civilizačních onemocnění, jakými jsou cukrovka, rakovina, vysoká hladina cholesterolu atd. Inositol bojuje proti vzniku nádorů tím, že zvyšuje aktivitu přirozených tak zvaných zabíječů buněk nádorového bujení. Pokud ho budou užívat ženy v klimakteriu, zmírní tím své potíže. Inositol také významně chrání játra u nemocných žloutenkou.

KRÁSA, ZDRAVÍ A WELLNESS

Pokud vezmeme v potaz otázku krásy, tak Inositol zamezuje předčasnému stárnutí buněk a tím i pokožky. Je také prokázán pozitivní vliv na růst a kvalitu vlasů. Lze dokonce bez obav tvrdit, že v budoucnu nahradí různé antioxidační kúry, širokospektrální vitaminové preparáty a stane se základem každého kosmetického přípravku. Jeho schopnost řídit buněčný metabolismus je opravdu obdivuhodná.

Projevy nedostatku Inositolu

Při nedostatku inositolu v těle se zvyšuje množství cholesterolu v játrech a množství tuku v krvi. Nejnápadnějším projevem je však vypadávání vlasů a lokální záněty kůže, snížení obranných funkcí organismu a časté nemoci.

Užívat či neužívat?

Vzhledem k jeho širokým příznivým účinkům mluvíme o nezbytnosti. Jedna možnost je zařazení kvalitních potravin do jídelníčku. Druhá možnost je užívání Inositolu v tobolkách, jako potravinového doplňku. Ať už zvolíme jakoukoli možnost, jeho užíváním můžeme předejít řadě problémů a nemocí.

Významný zdroj Inositolu

Na trhu je bohužel jen málo přípravků, které látku Inositol obsahují. Nejvýznamnější zdroj Inositolu je přípravek Inocell. Inocell je patentovaná látka (Inositol & IP6), která svoji významnou antioxidační kapacitou ochraňuje celý organismus zejména před účinky volných radikálů. Tímto pomáhá předcházet vzniku takových onemocnění, jakými jsou rakovina, cukrovka a vysoká hladina cholesterolu. Při onkologické léčbě navíc chrání játra, ledviny a další vnitřní orgány. Dokonce má schopnost omezovat padání vlasů při chemoterapii. Inocell je velmi vhodný pro lidi se sklonem k civilizačním nemocem, pro ženy v klimakteriu, dlouhodobě nemocné atd. Sáhnout by po něm měli i lidé se sklonem k předčasnému stárnutí. Jeho účinky ocení především ženy, neboť vedle ochrany zdraví vede i zachování krásné pokožky a zdravých vlasů.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip