Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Jaromír (45): Se sousedy jsme na nože. Po dobrém jsme nic nezmohli

Jaromír (45): Se sousedy jsme na nože. Po dobrém jsme nic nezmohli

14.5.2019 - redakce Babinet.cz

Před rokem jsme se přestěhovali do rodinného domku, který jsme koupili. Je maličký, ale náš. S mou ženou a dvěma malými dětmi by se nám tam žilo snově, kdyby nebylo problémů se sousedy. Ze začátku vše vypadalo báječně, ale časem se vztahy někde zlomily a teď jsme na ostří nože.

Když jsme se do domu přistěhovali, šli jsme se slušně se sousedy seznámit. Přivítal nás starší manželský pár, který se zdál být sympatický. Narovinu jsme sousedům řekli, že se s dětmi stěhujeme do domku i proto, aby nebyly tak svazované pravidly paneláku. Tehdy ještě nic problémům nenasvědčovalo. Sousedi se tvářili tak, že této skutečnosti rozumí. Chvíli bylo vše v pořádku, ale pak si na nás sousedi začali vymýšlet různé nesmysly. V létě jim vadí, když dovádíme s dětmi na zahradě. Za pár minut už nám stojí u vrat a křičí, že se s těmi parchanty máme laskavě zklidnit. Obtěžují je návštěvy, se kterými sedáváme večer v zahradním altánu, když počasí dovolí. A i když se chováme opravdu kultivovaně a tiše, zase na nás zvoní a posílají nás domů, jako bychom byli malí. U nás ale skutečně nejde o žádné hlučné vypíječky. Vadí jim také zvuk mého auta, který je ale naprosto v normě. Argumentují tím, že v pět ráno, když odjíždím do práce, se zvuk automobilu rozléhá celou ulicí. Nikdo jiný, ani sousedi z druhé strany našeho domu, si ale na nic nestěžoval. S ostatními obyvateli v ulici vycházíme naprosto bez problémů. Jen postaršímu páru neustále něco vadí. Mojí manželku netitulují jinak, než jako fiflenu. Pořádně ji nikdy nepozdraví a jsou věčně nabroušení. Už mnohokrát jsem se s nimi pokoušel rozumně domluvit na nějakých pravidlech, ale jsou velmi nepřístupní. Nemají se s námi prý o čem bavit, protože jsme rozmazlenci z městského paneláku, kteří nemají žádné vychování. Ale tak to opravdu není. Děti držíme zkrátka a i my s manželkou jsme byli vychováváni ke slušnosti a ukázněnosti. Velmi mě tato situace mrzí, protože jinak je baráček úžasný a život v malebné vesničce okouzlující. Vůbec nevím, jak současný stav řešit. Obávám se gradujících naschválů, nebo nedej bože soudních sporů.

Jaromír, 45 let

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
14.5.2019 14:19

Jsou to blbci, nestojí Vám vůbec za to abyste s nimi pokoušeli nějak vycházet nebo si něco vysvětlovat. Používat auto v kteroukoliv denní či noční dobu je normální, stejně tak mít děti nebo se bavit na zahradě s přáteli - pokud neřvete jak magoři nebo nemáte laděný výfuk bez tlumiče :-) Možná Vám něco závidí, možná jsou to jen prudiči od přírody. Vysaďte si na hranici pozemku túje a zapomeňte na ně :-)

Jarka71
14.5.2019 15:31

S takovými lidmi již nic nenapravíte, jak říkala moje babička "kdyby jste jim ořechy na nose louskali :-)", žijte si svým životem. Pokud nerušíte noční klid, tak je prostě ignorujte. Mezi rušení nočního klidu jistě nepatří jízda autem i když je to v 5 hodin ráno a ani večerní běžná mluva. Pokud si přijdou stěžovat, tak je slušně ale rázně odpálkujte, že neporušujete zákon a že i Vás vlastně obtěžují ty jejich "stěžovací" návštěvy. Pokud se Váš poklidný život Vašim sousedům nelíbí, můžou se odstěhovat třeba do centra Prahy - tam budou mít klid :-) :-)! Staří lidé většinou trpí nespavostí a vše je hned vyruší, ale to neznamená, že kvůli nim budete i přes den chodit po špičkách! A proti běžnému sousedskému hluku (nemyslím tím párty při 40 lidech do ranních hodin) stačí zavřít okna, ale to pak Vaši milovaní sousedi zase nevěděli, co se u Vás děje :-).

noral
14.5.2019 15:34

Vypadá to,že jsou to neštastní lidé.Z nějakých důvodů jsou zapšklí a tudíž i nesnášenliví.Možná nemají své děti a vnoučata,nebo se s nimi nestýkají,může to být i tak že je jeden z nich vážně nemocný. Normálně uvažující člověk přece ví že ráno jedete do práce,a nenazývá děti parchanty.Zkusila bych si s nimi ještě jednou promluvit,nebo je i přátelsky a s úsměvem pozvat na grilování,nebo jen tak posedět na zahradě.

Človečka
14.5.2019 15:36

Také bych problém viděla na straně sousedů někde v kombinaci závisti, hlouposti a potřebou nějak vyplnit svůj život. Bohužel jsem zažila podobnou zkušenost. Jsou to lidé, kteří jsou schopni si stěžovat na všechno a je jim jedno, jak moc je jejich počínání nesmyslné a absurdní. Tito lidé dokážou neskutečně otrát člověku život a rozumná řeč s nimi není, protože buď mají nereálné požadavky nebo nemají nic lepšího v životě na práci. Zejména v druhém případě by jim případná přátelská domluva vzala jejich životní náplň. Je to velmi nepříjemná situace a člověk prožívá spoustu pocitů flustrace a beznaděje. Na druhou stranu jsou v podstatě neškodní. Primitivní škodění typu propíchuté pneumatiky vyřešíte kamerou a na sofistikované škodění často nemají peníze ani intelekt. Jde o to nasadit hroší kůži, jak poradil kolega výše vysázet túje, a ignorovat. Dále se vyplatí udržovat s ostatními sousedy v ulici dobré vztahy. V případě nějakého otevřeného sporu se za vás pak mohou postavit, což může dost pomoci.

kolcava
14.5.2019 15:37

Jaromíre, to je nepříjemné, špatné sousedské vztahy dokáží ničit život. I já bych doporučovala jejich křik a urážky ignorovat, dokud to vydržíte, ale jakmile urážky přesáhnou únosnou míru, nebo snad dokonce přikročí k něčemu horšímu, sdělte jim klidně, leč rezolutně, že vy platný Občanský zákoník 89/2012Sb., ani další zákony a místní předpisy neporušujete (předpokládám, že jestli místní předpisy vaší vesnice zakazují používání sekaček, cirkulárek apod. v neděli, nepoužíváte je, a ohlídejte si také jiné místní předpisy vaší vsi), zatímco oni ano, a vy jste se snažli o slušné soužití, ale nešlo to, takže jejich invektivy a urážky si ode dneška nahráváte a příští kroky už budou z vaší strany a s právníkem. I já jsem slušný člověk a strašně nerada takové kroky používám, ale s některými lidmi to jinak nejde. Mají pocit, že ves je jejich, když tam žili dříve než vy. (často např. lidé mají pocit, i ve městech, že když zastavíte na veřejné komunikaci v "jejich ulici", kde není žádný zákaz stání nebo parkování, mohou se do vás pustit a vyhrožovat, že "jen zkuste odejít, oni vám to auto rozkopou".) Právníka skoro jistě nebudete potřebovat, oni si jen dají pozor, aby skutečné poškození vašich práv (zničení něčeho vašeho, zdokumentovatelné pomluvy, zdokumentovatelné nadávky, vyhrožování dětem apod.) nezpůsobili. Odstínit se tůjemi je sice dobrý nápad, ale opatrně. Tady bohužel výše citovaný zákon ukládá, že musejí být vysázeny nejméně 1,5m od hranice vašeho pozemku a pokud by to byl druh, který může dorůst i výšky 3m, musely by být vysazeny 3m od kraje pozemku, abyste mohl tvrdit, že Občanský zákoník neporušujete (§1017), a to by vám z pozemku mnoho nezbylo. To už raději zeď.

Viki Vikina
14.5.2019 16:02

Kdyby bylo tak jednoduché si sousedů jen nevšímat... Jako bych četla o naší dceři, která díky obdobným sousedům musí snášet "návštěvy" policie, hygienika, městského úřadu, na které chodí neustálá udání vstřícných a všímavých sousedů. Skončilo to tak, že si dělají navzájem naschvály.

ilueli
14.5.2019 16:05

Jestli je fakt neobtěžujete, tak se na ně vykašlete a ignorujte je. Prostě si jich nevšímejte a snažte se to důsledně vydržet. A kdyby nedali pokoj, tak jim v naprostém klidu slušně sdělte, že vaše trpělivost s jejich urážkami je u konce a že už nebudete trpět a že když nedají pokoj, tak na ně podáte podnět na komisi. Možná se zklidní. No a když ne, tak to holt budete muset udělat, ale na to musíte mít předem nasbírané hodnověrné důkazy (fotky, videa, svědectví aj.).

peter7x7
14.5.2019 18:43

Dobré sousedské vztahy jsou velmi důležité. Cokoli je zvrátí, vždy spěje k nevraživosti, pomluvám atd. Není to však otázka pouze starých lidí. Mladí mají také své dny... Možné jediné řešení a to prostřednictvím radnice (oddělení přestupků) - učinit podání pro narušování občanského soužití, schválnosti a mnoho dalšího. Je nutné mít vše zdokumentováno, případně svědecky doloženo.

peter7x7
14.5.2019 18:43

Dobré sousedské vztahy jsou velmi důležité. Cokoli je zvrátí, vždy spěje k nevraživosti, pomluvám atd. Není to však otázka pouze starých lidí. Mladí mají také své dny... Možné jediné řešení a to prostřednictvím radnice (oddělení přestupků) - učinit podání pro narušování občanského soužití, schválnosti a mnoho dalšího. Je nutné mít vše zdokumentováno, případně svědecky doloženo.

Aristokočka
15.5.2019 08:48

Dobrý soused, to je jako výhra v loterii. Tady dy to chtělo nehrotit - tím se nic nevyřeší, a sousedům prostě nedávat další "munici". Dodržovat noční klid - takže sedánky v altánku prostě v deset přesunou domů - v půl dvanácté noci, kdy je všude klid, je i tichý hovor slyšet desítky metrů daleko a rušit prostě může, ráno v pět auto zbytečně netúrovat atp. A děti? No, ty umí "vyvinout" stejný hluk (měřeno na dB) jako projíždějící rychlík, a to, že se naše zlatíčka dobře baví, neznamená, že to baví i sousedy - takže třeba trošku vzít na vědomí i tohle... Obzvlášť, pokud Jaromír má menší zahradu. Bohužel, sousedy - stejně jako rodiče - si nevybíráme a musíme se popasovat s tím, co máme...

zahradnice
15.5.2019 10:09

Nic není černo-bílé. Nechci se sousedů zastávat, třeba to jsou opravdu zapšklíci a stejné problémy měli i předchozími majiteli koupeného domku. Na druhou stranu by si pán měl uvědomit, že staří lidé potřebují klid a měl by si proto odpovědět na pár otázek: Jak velký má pozemek? Kde ten altán stojí, zda se náhodou nenachází poblíž domku sousedů a zda je dodržená 3 m tzv. odstupová vzdálenost altánu od hranice pozemku? Jak častá a jak hlasitá je v altánu večerní zábava, protože i tichý hovor v tiché vesnici je večer slyšet a může okolí obtěžovat? Do kolika hodin se ty zábavy konají, čili zda je dodržován noční klid mezi šestou ranní a desátou večerní? Jak se na pozemku děti baví, jak dlouho, do kolika hodin a v které jeho části - všichni víme, co dokáží naše nehlídaná zlatíčka (řev a ječení dětí je pro okolí opravdu nesnesitelné, ač my jako rodiče to nějak ani nevnímáme)? Kde s autem parkuje, není to náhodou poblíž oken sousedů? A nenechává ho zbytečně v pět ráno běžet na "zahřátí" nebo netúruje svého vytuněného miláčka? Atd. atd. Když pán ten domek kupoval, zřejmě věděl, že má starší sousedy, takže se nedá nic dělat, ale bude muset mít vůči nim trochu respektu, jinak to skončí vlnou naschválů a soudem. Jen na okraj - existuje několik pravomocných rozsudků, které uložily majitelům nemovitostí zdržet se podobných imisí hluku pronikajícího na nemovitost starších sousedů a otravujícího jim dosud klidné bydlení.

normální chlap
15.5.2019 10:35

zahradnice: jistě, to je slabina všech těchhle "názorů čtenářů". Osobně mám tendenci věřit těm mladým, protože jsem sousedy podivíny, se kterými se nelze domluvit vůbec na ničem, už sám zažil. Ale člověk nikdy neví, jestli to není úplně jinak. Samozřejmě by bylo lepší napsat pořádný článek podle zásady audiatur et altera pars, ale to by zase tady nebylo co komentovat :-)

noral
15.5.2019 12:00

Ono je to těžké pro obě strany,a kdybychom vyslechli obě strany,každá by měla svou pravdu.V našem městě je zákaz pálení klestí mezi domy.Už několik let to nikoho ani nenapadlo,všichni vozí takový druh odpadu na tzv.hospodářský dvůr.V ulici kde bydlím,koupili manželé dům.Okamžitě následovalo v létě v noci pálení odpadu a nastříhaných větví ze stromů.Na upozornění že je to zakázáno a jak k tomu přijdou ostatní když si v noci v létě otevřou okna a spí v čoudu a smradu,odpověděli že to se tedy nemuseli stěhovat z paneláku na vesnici,na vesnici je to normální!Jsme menší město,vesnice rozhodně ne.No,jejich názor.Další dům-nedávno daroval starý manželský pár svému vnukovi dům,s tím že si ho zrekonstruuje.Okamžitě následovaly noční táboráky a pařby mezi domy,na upozornění nočního klidu a smradu z ohně v noci,následovalo ohrazení se,že bude to pořádat i nadále,je rád že to má kde dělat,v paneláku to nejde a chatu nemá,takže je rád že dostal od dědy dům.Nebyli jsme na to zvyklí a když,tak v 22h.to každý zabalil.Jiní lidé prodali byt v paneláku a postavili si tu dům,taková satelitní ulice už je tady.Odjakživa jsme byli zvyklí stavět májku,tak tomu bylo i ten rok co se oni lidé nastěhovali do nového domu.Majitelka domu šla za pánem na jehož pozemku se májka nacházela s tím aby okamžitě májka byla odstraněna,padá jim z ní jehličí do bazénu.Lidé se sice stěhují na tzv.vesnici,ale nechtějí pochopit že i tam jsou nějaká pravidla soužití.

Irenn
15.5.2019 12:30

Osobně já bych si to nahrála jak nadávají a stále obtěžují. Pokud by nadávali urážlivě, tak to nahraji a dám jim to přehrát, že na ně podávám stížnost za obtěžování nebo jako trestní oznámení za urážku a budete mít klid neboť se zavřou za nimi dveře a bude vymalováno! Já mám od té doby klid od sousedu.

Damián
15.5.2019 20:49

Přestaňte sousedy zdravit a všímat si jich. Je to nejlepší cesta, jak je odrovnat. Sama bydlím na vesnici a někdy tu dovádí kolem děti, ale to je přece normální. Jsou veselí, hraví a šťastní. Potřebují trochu volnosti. Jsem na Vaší straně. Nic špatného neděláte. Jestli Vás všechny uráží, podejte trestní oznámení. Právník Vám poradí. Určitě se k Vám pak budou chovat jinak.

pravac
16.5.2019 08:46

Vztahy se sousedy bývají často ošemetné, ale s největší pravděpodobností je nějaká chyba na obou stranách. Já mám sousedy mladé, tedy relativně, ale jejich společnost nevyhledávám a pokud můžu, tak se jim vyhnu. Opravdu nejsem zvědavá na jejich uječené, nevychované retardované děti , celoletní vyřvávání etno muziky z repráků po celé zahradě a pokud je náhodou najednou ticho, tak souloží někde na trávníku uprostřed zahrady. Nenadávám, neupozorňuji, takže asi žijí v přesvědčení, že je správné co dělají. Zavírám okna, ven vycházím jen za prací do zahrádky a když mi jedna známá řekla, že mi závidí tu přírodu, tak jsem ji pozvala na víkend na návštěvu a byla docela rychle vyléčená.

belfast
16.5.2019 09:42

p. Jaromír vypadá jako slušný člověk a na první pohled bych byla na jeho straně. Ovšem po zkušenostech s našimi sousedy, kteří přestěhování do baráku s velkou zahradou brali jako příležitost ke srocování nejméně 15 lidí, "slušně" se bavili pravidelně o víkendu do 3.h ráno, kdy se při otevřených oknech jejich decentní, alkoholem posilněná zábava, nesla na km daleko, jsem zcela na straně sousedů. Mám ráda děti, ale když celej den posloucháte bandu uřvaných dětiček a v noci řev jejich rodičů, to je děs. Pokud je to postarší pár, třeba si chce v klidu a tichu posedět na zahradě.Já bych se zamyslela, jestli opravdu k nim není nic slyšet - a ono bude, pokud nesedíte za protihlukovou stěnou. Na bavení má sloužit hospoda, kde nikdo nikoho neruší, s dětma se má chodit ven za zábavou. Dneska ke všemu slouží zahrady, kdy pohodlní rodiče sedí u kafe a kecají a děcka lítají a řvou. Nedivím se, že se to sousedům nelíbí. Mimochodem, my jsme po 5letech barák prodali a vrátili se do paneláku. Nikdy bych si nemyslela, že to řeknu, ale v paneláku je zlatej klid.

Oliva
16.5.2019 15:13

Pani Belfast, a na co maji tedy domek se zahradou, kdyz si na ni nesmeji deti hrat? Ti podle vas "pohodlni" rodice se staraji o dum, zahradu, chodi do zamestnani a maji deti. Jakypak pohodlni rodice? Spis nevrazivi sousede. Byli zvykli mit svuj klid a ted se tam nastehovala rodina, co vede normalni zivot. Pokud se nedomluvi po dobrem, prestala bych si jich vsimat. Ale je to krajne neprijemne!!

normální chlap
16.5.2019 21:04

belfast: užívat dům tak, že pobývám na zahradě a bavím se tam, je zcela normální, morální a nepostižitelné (pokud tedy nemám na mysli opilecký řev dlouho po půlnoci). Na zahradě můžu grilovat, štípat dříví, dělat táborák, mít kočku, sekat trávu ba i párkrát do roka motorovou pilou upravovat dřeviny a pořád je to v pořádku. Slušnost samozřejmě velí mít ohled na sousedy, nepůjdu sekat trávu nebo řezat dříví na cirkulárce v šest ráno, dělat barbecue tak, aby všechen smrad zanášel vítr k sousedům nebo si pořizovat psa který vříská 24/7. Něco řeší místní zvyklosti, něco obecní vyhláška, ale nepočítejte s tím že zahrada bude jak hřbitov. Přiměřené hlukové i jiné emise jsou v pořádku. Pokud jste přesto taková fajnovka, kupte si někde deset hektarů pole, osejte travou a doprostřed si dejte zahradní lehátko :-)

Ely
16.5.2019 21:56

Aha... Tak já si koupím zahradu za nějaké to mega, pak tam postavím dům a na zahradu budu koukat, protože spoluobčané jako Belfast nepokládají zahradu za místo, kde můžu pít kafe a sledovat děti na pískovišti :D. Pro vší úctě, vás mít za sousedku, tak bych si rvala vlasy.

noral
16.5.2019 22:15

Vše je to o slušném chování a ohleduplnosti z obou stran.Pokud je to jednostranné ,je to špatně.A ono někdy jen stačí říci svým dětem že to nebo ono se nedělá.Někdy je to o nadutosti a přesvědčení že pokud si koupím dům a zahradu za nějaké to mega,mohu si na svém dělat co chci a kdy chci.A to není pravda.

Ely
16.5.2019 22:43

Ne, ale když si koupím zahradu, tak ji budu využívat, v rámci normálního a běžného využívání zahrady, tudíž tam budu sekat trávu, děti se budou koupat v bazénku, občas přijdou přátelé a občas budeme grilovat. Nebudu vyřvávat do noci, ale pokud přijde soused, že děti mají sedět doma a já taky, tak s ním vyrazím dveře.

noral
17.5.2019 08:34

Ely,to samozřejmě máte pravdu,já jen chtěla naznačit že jsou lidé kteří si myslí že když se přestěhují z bytu do domu se zahradou,nebudou muset dodržovat nějaká pravidla sousedského soužití,nebo pravidla co se týká městské vyhlášky.Jsou pak překvapeni že starousedlíci z celé ulice chtějí aby svého psa nevenčil způsobem vypustím ho ven,on vše kolem dokola okadí,a já budu mít čistou zahradu,zatím co starousedlíci venčí své psy na vodítku a uklízí po něm .Nebo jsou dotčeni když je někdo upozorní že nikdo jiný neseče trávu v neděli a ve státní svátek jen on.Zkrajského města vzdáleného 9km,přijedou lidé z velkým psem,vypustí ho na volno bez náhubku na nejbližší travnaté ploše,bez toho aby přemýšleli že kolem kolem chodí lidi s kočárky,malými dětmi,cyklisté,jen at se pejsek proběhne a vyvenčí.Pes okadí vše co se dá,naskočí oba do auta a hotovo.Prostě si mimo velké město plné kamer toto nemohou dovolit,tak to jedou dělat k "vesanům",jak nás někteří nazývají.Absolutně je nezajímá že někdo je majitel oné travnaté plochy,někdo tu plochu seče,má pak sekačku plnou psích............,...Každá travnatá plocha nemůže být oplocena.

belfast
17.5.2019 08:59

Ely - tak přesně takoví lidé jsou pro vesnici mor. Máme za mega zahradu a teď to všem nandáme. Taky mám děti a taky jsem na zahradě pila kafe a dívala se jak si hrajou. Taky jsme na zahradě grilovali, opékali buřty, používali sekačku a motorovou pilu. Jen jsem vždycky měla na paměti, že vedle té mojí zahrady je i jiná a že moje úžasné děti se těm vedle můžou jevit jako uječené cizí děti a nepadají z nich na zadek, že když griluju, tak odpoledne a rozhodně nikdy jsem nepořádala "alkoholové" posezení na zahradě s kýmkoliv. A ještě je bomba, když si někdo pustí rádio... to pak celá vesnice je naladěná na ... Frekvence jedna....

Ely
17.5.2019 10:35

Belfast opět čte někde něco, co není napsáno. Ten mega byl příklad. A ano, mám zahradu, mám sousedy, zahradu naplno využívám, dcera je tedy ještě úplně malá, takže její využití je spaní venku v kočárku. My zahradničíme, sekané trávu, grilujeme, pořádáme zahradní oslavy. Noční klid dodržujeme striktně, rádio si nepouštím ani doma, natož na zahradě. A sousedí dělají to samé, tedy většina. Mor jsou spíše lidé, co neumí pochopit, že lze svůj vlastní majetek využívat k účelu, k jakému byl zakoupen. A ano, pokud je někdo kretén a všechny ruší, tak tím kreténem bude bez zahrady nebo s ní, to je fuk, a bude jím i v paneláku. Takže mi tu nevykládejte bludy o tom, jak jsou morem lidi, co míní zahrádku využívat k jejímu účelu. Se sousedy máme fajn vztahy, normální sousedské, na dovolenou s nimi jezdit nehodlám, ale grilujeme na přeskáčku, kde kdo koho pozve. Děti mají naštěstí všichni, takže se nikdo nemíní stěhovat kvůli tomu, že na sebe navzájem x dětí huláká na pískovišti. Já se tedy těším, až bude pískoviště i na mé zahradě, klidně ty sousedovic caparty pozvu. Opakuji, že hlupák bude hlupákem na zahradě i v bytě :). Například na moji sestru naběhla ve dvě ráno sousedka, že chce spát a ať si laskavě to svoje zas**** dítě okamžitě uklidní :D. Problém byl, že neteřince byly v tu dobu tak 3 týdny a paní sousedka byla asi jediný člověk na světě, který věděl, jak se přesně uklidní na povel novorozenec, který propláče noc... švagr byl v tu chvíli jen krůček od kriminálu. Tento typ souseda ke pro mě prototyp toho, kdo na mě odpoledne naběhne, že ho ruším svým pitím kávy na terase :).

kalupinka
17.5.2019 16:15

Jako vlastník rekreačního domku moc dobře vím, co to je. Pár lidí dokáže člověka tak otrávit, že často pomýšlí na prodej objektu. Jsou totiž lidi, co jim vadí snad úplně všechno. Místní si dělají, co chtějí, o svátek řežou v půl sedmé cirkulárkou, pálí plasty, vydolovat z nich poplatek na odpad je makačka. Nedej bože, aby člověk chalupář opékal buřty, koupil si na zahradu nové sezení, měl větší úrodu jahod. To se pak hodí každá záminka. Jeden by řekl, když já se nestarám o ně, dají mi pokoj. Jo, zlatý oči. Myslím, že místní by měli být rádi za každého souseda, co si svého objektu hledí a pobývá tam. Protože to by jim řada těch neobydlených neudržovaných baráků nebýt chalupářů časem spadla. Mám někdy chuť prodat to takovým dalším majitelům, že na mě budou ještě bývalí sousedi s láskou vzpomínat! Když například stojí hodinu moje návštěva před domem, parkuje tam špatně a brání chůzi chodců a projíždění vozidel. My vždy parkujeme v garáži, aby nebyly kecy. To, že většina místních parkuje oboustranně v ulici tak, že máme co dělat se tam dostat, nikoho netankuje. Vrata na tři zámky a vysoké zdi kolem. Chalupář nemůže nic, místní domorodci můžou všechno a ještě mají vždycky pravdu.

nivana
17.5.2019 17:28

jo vy cesi mate otrasne chovanie. absolutne nikto z rodiny, kamarstov nema problemy su susedmi na sk ani v tahranici ako vy tu v cr. staci si precitat komentare okrem pomluv : toc, udaj ho, sudy..advokati.. jojo byvala som v bytovke s cechmi. to bola sila z ich strany. hnus a dalsi hnus. si mysleli, ze ako najomnik a slovenka nemam prava. a najvatsie hnusy nastali, ked som zacala cestovat pracovne. si mysleli, ze litam na dovcu zavistivci. teraz byvam v bytovke kde su vsetci najomnici, vatsina cizinci, takze cesi ani nepipnu. holt mate to v povahe. delat problemy navzajom, potize , ohovarat a udavat. chyba je na oboch stranach. a vo vas. nezabudnite utocit na moju narodnost-to je tiez standart v cr.

Ely
17.5.2019 17:57

No, Nivana, laskavě nezevšeobecňujte :). Mnohým z nás je ukradené, že jste Slovenka. Mě naprosto. Na SVK v Blavě mám rodinu, nad nimi v bytě bydlí partaj, samozřejmě Slováci a větší *** aby pohledal :D. A přesto bych nikdy neřekla, že jsou všichni Slováci stejní primitivové. Nevím, jestli bylo nezbytně nutné nechat tady příspěvek, který je tak nesnášenlivý vůči Čechům : Češi žalují, brečí, závidí si, máme všechny možné špatné vlastnosti, ale i tak se vám tady líbí, když nejste na SVK :).

nivana
17.5.2019 22:46

no ely, ze zrovna mate v rukave nejaku storku o slovakoch

nivana
17.5.2019 22:48

no ely, nechapem z coho usuzujete, ze sa mi tu libi. ne nelibi ani tu,ani na Slovensku.

noral
18.5.2019 07:24

Tak se odstěhujte do Ruska.

Ely
18.5.2019 08:46

Publikovatelnou storku nemám, ale rodinu v Blavě jo, a většinou se dost nasmějeme, když nám o sousedech vypráví. A když se vám tu nelíbí, tak běžte jinam, na SVK jsou přece sami fajn lidi, ne jako ti zlí Češi. Já taky nežiji tam, kde se mi nelíbí :D. Anebo vás jinde nechtějí? To je divné.. :D

Měďa Béďa
18.5.2019 16:46

Někdy pomůže zveřejnit adresu takových hňupů, kteří terorizují své sousedy. Občas se najdou odvážní, kteří podobné usměrní. ,,Na hrubý pytel patří hrubá záplata´´ a ještě maminka dodávala, že ,,S volem se nedohodneš, když nemáš v ruce pořádnej klacek´´. A někdy to opravdu jinak nejde.

Bri
18.5.2019 20:07

Hned bych Méďo Béďo jednoho odvažneho potřebovala, domluvit se s tim tvorem, ktery si rika soused, nedá, pouští si denně bytě přes subwoofery jakési sračky, dokola 5 taktů, vymývá tím mozek sobě i mne. A to říkám i přesto, že jako rocker něco vydržím a jsem tolerantní, ale nizkofrakvencni basa/bicí to bych tomu hlupákovi nejraději narvala tu aparaturu do huby a doufala že ji nevykadí. Sorry za hejt, musim si ulevit.

Millo
18.5.2019 21:42

Tak zase se mi potvrdil názor, že někteří lidé z SK jsou z Čechy velmi frustrovaní. Téma bylo úplně jinde, jen dotyčná chtěla svou frustraci někde udat.Bylo to oni, kteří ve svém nacionalismu se odpojili od nás. Jejich vůle a přaní - tož něch sa pačia. Je zajímavé, že u nás pomalu žije na milión našich bývalých spoluobčanů a ještě spoustu jezdí k nám za prací, protože v přepočtu na Euro se to jim velmi vyplatí. Je to každopádně úsměvný příspěvek. Ale zpět k tématu. Sousedé si nevybíráme, tak jako oni nás. Také se snažíme (jako náplava) vycházet se sousedy v dobrém. Je zajímavé, že se nám to daří. Vychovali jsme tu 3 děti a bylo to v pohodě.Ale stejně se najdou Ti nepřející, kteří Vám závidí klid, majetek a pohodu. Tak i sousedé vzdáleni od nás cca 250 metrů, posílají na sousedy, tedy i nás anonymy. Všichni to o nich víme,znechutit se nedáme - ignorujeme, asi tak jak bych ignoroval příspěvek nivany. :-DDD Autorovi přeji pevné nervy a nedejte se. Nebojte se pohrozit i trestním oznámením. Hezký večer všem.

Pepíďa
18.5.2019 21:51

Moje zkušenost s uklidněním sousedů je úplně opačná.Taky sem začal slušně a argumentoval právem a povinnostmi obecních nařízení a dodržování vyhlášek atd.Ale neustálé narážky a ponížování přes plot nebo před dětmi na ulici už se nedali ustát!Náhoda pomohla Soused měl defekt na autě asi 2 km od vsi je tam minimální provoz a při cestě na nákup sem ho míjel trochu škodolibý úsměv sem na něj vyslal když jsme ho míjeli. Ale cestou zpátky se tam ještě motal dost blbí místo měl problém s heverem.Za neustálého brebtání mojí manželky sem zastavil a šel mu pomoct koukal jak vyoraná myš za celou dobu co jsme to dodělávali sem na něj nepromluvil nebil důvod.V momentě kdy sem na něm vyděl že chce poděkovat sem si vzpomněl na jeden italskej film o mafii.Použil sem několik replik a par přidal ze svého.Když sem odcházel zpět k autu a k nervozní manželce tak sem měl na rtech úsměv.Tolik výrazů v obličeji během jedné minuty jsem nikdy neviděl a už neuvidím.Ty 2 km domu sem jek hodně pomalu abych smíchy nenaboural.Co se dělo se sousedem nevím nedojel nás ani když jsme vyndávali nákup.Manželce sem doma vyprávěl všechno co sem si z toho monologu pamatoval taky kulila očka když sem to ze sebe chrlil protože takoví slova ode mně nikdy neslyšela!!!A máme klid. Sousedi jako by nebyli a my si žijeme podle svého! Jenom sousedova paní pokud mně musí potkat se dívá zvláštně někdy to vypadá jako strach a někdy jako zvědavost určitě to znáte.A já je míjím bez pozdravu s lehoučkým úsměvem.

noral
19.5.2019 07:46

Moje babička říkávala že soused je někdy víc než rodina.Moc dobře věděla o čem mluví.Za války stavěli s dědou barák a široko daleko nikdo,jen po pár měsících začali poblíž stavět jiní lidé a ty měla celý život téměř jako rodinu.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz