Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jaro plné energie

Jaro plné energie

4.3.2019 - redakce Babinet.cz

Probouzející se příroda, prodlužující se dny, sluníčko, kterého se po zimě nemůžeme nabažit, to vše patří k jaru stejně neodmyslitelně jako proslulá únava. Co kdybyste se letos místo ní nechali unášet jarním přívalem energie? Inspirovat se můžete tipy, které se osvědčily nám.

Od rána s nadšením

Vzpomeňte si, s jakou chutí vstáváte o víkendu, když se těšíte na výlet či návštěvu. Zkuste si proto i na všední den naplánovat něco, co vám zvedne náladu a kvůli čemu ráno snáze vyskočíte z postele. Může jít o drobnost, třeba snídani, na kterou se vám budou sbíhat sliny, večerní program s rodinou či přáteli nebo oblíbený film, který si večer s partnerem pustíte. Mnohem lépe se vám bude vstávat do čistého a útulného domova, proto večer překonejte únavu a rychle pokliďte poházené prádlo či dětské hračky. Zpříjemněte si také povinnosti. Máte-li psa, přivstaňte si a zajděte si na procházku do přírody nebo parku s výhledem na probouzející se město. Čekáte-li odpoledne na dítě, které musíte vyzvednout z kroužku, nebloumejte jen tak po městě. Domluvte se s kamarádkou, zajděte si na nehty nebo si v kavárně či parku přečtete kus oblíbené knížky. Zkrátka, užívejte si jaro od rána do večera.

V rytmu jarních hitů

Spolehlivým zdrojem energie je hudba. Zpříjemní vám cestu do práce stejně jako úklid. Udělejte si radost, zapátrejte ve sbírkách a nachystejte si jarní mix novinek i těch nejoblíbenějších starých hitů, které vás zaručeně zvednou ze židle. Stejným životabudičem je sport, k němuž se po zimním útlumu co nejdříve vraťte. Procházka cestou z/do práce nebo vyběhnutí schodů místo cesty výtahem patří k základům, pocit uspokojení jako po oblíbeném sportu po nich však nečekejte. Vytáhněte proto běžecké boty nebo tašku s výbavou do fitka a vyberte si alespoň dvakrát týdně lekci, která vás bude bavit a zároveň pomůže zlepšit vaší kondici. Pokud bojujete s časem, můžete zkusit některý z takzvaně vysoce intenzivních intervalových tréninků, které se často skrývají i pod anglickou zkratkou HIIT. Patří k nim kruhový trénink nebo méně známá tabata. Můžete si být jisti, že pod vedením zkušeného lektora bude vaše kondice hodinu od hodiny lepší, a i když se po cvičení dostaví únava, „nabijete“ své baterky energií pro další dny. Nemluvě o tom, že brzy třeba opět dopnete oblíbené jarní kalhoty, a to vždy potěší.

S chutí do toho

Můžete si zasportovat a mít před sebou skvělý program, ale bez doplnění živin to nepůjde. Důležité je, abyste měli nad jídlem kontrolu a nestávalo se vám, že místo oběda zhltnete později odpoledne několik čokoládových tyčinek a po vynechané večeři v noci vyjíte ledničku s pocitem, že si to po vyčerpávajícím dni zasloužíte. Nezapomínejte ani na svačinky, které obvykle nezaberou tolik času, jak se obáváte. Pokud opravdu nestíháte, vybavte se alespoň müsli tyčinkou či ovocem nebo zeleninou. Samozřejmostí je také dostatečný pitný režim.

Ke snížení míry únavy a vyčerpání přispívá například železo, ale také vitamíny B2, B6, B12 nebo C. Jejich kombinaci obsahuje tekutý doplněk stravy Salus Floradix® Železo+. K jeho přednostem patří dobrá vstřebatelnost železa daná použitou formou glukonátu železnatého, kterou ještě podporují vitamín B2 (riboflavin) mající příznivý vliv na správný metabolismus železa a vitamín C zvyšující vstřebatelnost železa. V přípravku s komplexním složením nechybí ani vitamín B1 a výtažky z bylin a ovocných šťáv, které přispívají ke správnému trávení, a navíc zajišťují příjemnou chuť. Salus Floradix Železo+ můžete zakoupit v balení 250 ml (DMOC 319 Kč) nebo 500 ml (DMOC 549 Kč). Více informací o něm najdete na www.floradix-zelezo.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip