Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Vladimír: Manželka neumí stárnout! Hraje si na mládě

Vladimír: Manželka neumí stárnout! Hraje si na mládě

15.2.2019 - redakce Babinet.cz

Já chápu, že ženy mohou mít problém se stárnutím. Přijmout změny, které s věkem přirozeně přichází, asi není úplně snadné. Vždycky dokonalé tělo a vypnutá kůže, prsa, malý pevný a kulatý zadek, jiskra v očích. To všechno se v určitém věku mění. Ale dáma by přece toto měla být schopná umět zvládnout. Moje žena bohužel patří k té tragikomické skupině žen, které si horko těžko hrají na to, že jim je pořád osmnáct.

Byla doba, kdy jsem ji podporoval. Trpělivě jsem platil všechny zkrášlovací procedury, hodiny a hodiny ve fitku, jógu, pilates, plavání i nejlepší oblečení. S jídlem ale roste chuť. Moje žena překročila mez únosnosti. Absolutně neumí být sama sebou. Hraje si na něco, co není. Možná, že tohle bych byl ještě schopný i ochotný pochopit, ale ona je vyloženě zahořklá. Zahořklá stará ženská, která se nepopasovala s koloběhem života. Navenek se tváří jako mistryně světa v mládí, ale jen se za ní zaklapnou dveře, už to jede. Pomlouvá a osočuje každou mladou holku, která se kolem ní za ten den jen mihla. Všechny jsou to mladé nanynky, které o životě nic neví, fifleny, husičky a telata. Takhle se moje žena automaticky vyjadřuje o svých mladších kolegyních, o sousedkách, o dcerách jejich kamarádek a dokonce i o kamarádkách naší vlastní dcery.

Zasahuje to do celé rodiny. Moje žena totiž neumí být v pohodě. Pořád je vystresovaná, hlídá se, kontroluje každou vrásku i kilo navíc. Je neustále protivná, uštěkaná a věčně nespokojená. Je propíchaná botoxem skrz na skrz a její laskavá, krásná tvář zmizela bůhví kam. Nepoznáte, jestli se usmívá, nebo je na rozpacích. Její svůdná ženská mimika je pryč. Moje žena je vlastně celá pryč. Umělé řasy, umělá prsa, prodloužené vlasy, gelové nehty, přifouklé rty, vyhlazený krk a vždycky pro jistotu ještě tunu makeupu, než někam vyjde. Moje pohodová a milovaná manželka se prostě někam ztratila. Neřeší nic jiného, než svůj vzhled. Už nemá jiné téma, které by ji zajímalo. Nepotřebuje už ani mě, ona prostě jen potřebuje být mladá a krásná. Zatím je však smutná a směšná. Je mi stydno i smutno zároveň. Vzkazuju proto závěrem všem ženám, nebojte své zralé krásy! Buďte samy sebou, ať je vám kolik chce!

Vladimír, 63 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

 

Zdroj foto: fitandflatter.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Damián
15.2.2019 15:18

Já obdivuji Vaši trpělivost. Co je to za život s takovou ženou. Druhý na Vašem místě by už dávno byl pryč. Prostě by to nesnesl.

orinka
15.2.2019 17:33

A vy si tu umělou mladici opravdu necháte? To teda koukám, co vydržíte.

kamcama
15.2.2019 18:18

Možná by věci prospělo, kdybyste si přestal na svou ženu stěžovat před cizími lidmi a promluvil si s ní. I když já Vám ten Váš smutek moc nevěřím. Možná se celoživotně ohlížíte za mladými děvčaty a Vaše paní je prostě zoufalá z Vás. Ono to totiž bývá tak, že pravda je někde v půlce.

kolcava
15.2.2019 19:43

Vaše žena se něčeho bojí. To, čeho se bojí, asi ani tak není stáří, ale vy. Bojí se, že ji vyměníte za mladší model. Z vašeho příběhu se dokonce zdá, že má důvod. Docela hořce si na ni stěžujete před cizími lidmi (jak píše kamcama). Také píšete, že jste ji ze začátku podporoval. POřekládám si to tak, že jste neřekl: "Neblázni, přece do sebe nenecháš řezat! Vždyť mě stačí, když jsi pěkně upravená, jinak se mi líbíš taková, jaká jsi, přirozená. Nechci mladou, chci tu ženskou, se kterou jsem celé ty roky zrál, za každou tvou i mou vráskou přece jsou nějaké naše společné vzpomínky." Ze všeho se ale zdá, že vaše žena pochybuje o tom, že zůstanete s ní, a současně si myslí, že aby ještě někoho našla, až odejdete za mladším modelem, musí vypadat také mladě.

kalupinka
16.2.2019 07:55

On je trošku rozdíl mezi udržováním se v kondici /rozumně zvoleným sportem, jídelníčkem, hlídáním váhy ve vhodné míře/, péčí o svůj vzhled /odličování, pedikůra, kadeřník, zuby, vhodné líčení a oblečení/ a uminutou posedlostí o svoji vizáž. Paní, která je citovaná v článku manžela, musí být pokladem pro každého partnera. Pokladem v úvozovkách. Protože místo aby si ve svém věku /děti patrně z domu, fungující manžel, na koníčky jistě mají/ užívala života, jela se někam podívat a něčemu, co ji baví, se věnovala, lítá po kosmetických salonech, živí se výhradně bio a je zatrpklá vůči každé ženě, která je mladší a přirozeně hezká. Věk člověk neošálí. Je sice dobré, že na rozdíl určitě od některých vrstevnic to takzvaně neodpískala, ale tohle asi hodně přehání. Myslím, že manželovi jednou dojde trpělivost a paní nakonec s tou svou dokonalou vizáží a nesnesitelnou povahou zůstane sama. Mně by asi ta trpělivost rychle došla.... a to jsem ženská.....která by jí měla fandit a třeba ji obdivovat. Ovšem takové počínání...nemůžu ani schvalovat. Člověk má mít vše v rovině...v rozumné míře...opak tohoto je cuchta, která si nic nekoupí na sebe, jak je rok dlouhý, nemá doma jediný krém a roky nenavštívila zubaře. Do takové má paní asi daleko, nicméně cuchta má rezervy, jak na sobě zapracovat. S touhle loutkou, která si hraje na to, čím není, asi nehne nikdo a nic.

Dino
17.2.2019 11:17

ale tak normálně se nudí vážený pane i s Vámi, potřebovala by románek, co je na tom divného za chvíli umře a co jako co by jste po ní chtěl ? aby byla bezpohlavní cosi, naprosto jí chápu a asi nezažívá nic za co by jí stálo být dámou, asi, ani s Vámi ne a je s Vámi asi pěkná nuda

saras
18.2.2019 07:04

Já si myslím,že jí nejvíce chybí obdiv okolí jako to bylo za mlada.Obdivné pohledy mužů kamkoliv se hnete vás doprovází celý život a najednou konec.Toto končí padesátkou.Bohužel a nezmění na tom nic plastické operace.Mám podezření ,že po padesátce žena už nevysílá totiž feromony a žena se stává pro muže neviditelnou.Tím,že chce mermomocí upoutat jako dříve to obvykle přežene a stává se pak směšnou.Její manžel jí neopustí,protože je mu již 63 let .Nakonec přijdou nemoci a ty vyřeší danou situaci dokonale.

mirďas
18.2.2019 08:40

mirďas Zdraví je nejcennější, co máme. Vaše žena má to štěstí, že jí podle všeho vydrželo, pokud se to těmi zákroky nepokazilo. Nechápu její myšlení, je mi to zcela cizí, život přece přináší tolik radostí a její přístup je ryze povrchní, nebojím se říci hloupý a když jí nevadí, že určitě vyvolává úsměvy se svou vizáží.......nevím, možná si to uvědomuje, a proto je náladová. Přeji jí, aby co nejdříve přišla k rozumu a užívala si života bez těchto umělých pomůcek, které jsou opravdu jen berličky, které podklouzávají a už by se nemusela bez následků zvednout.

starykocour
18.2.2019 11:14

Teda, to jsou komentáře. Baba se zbláznila, ale může za to jeji chlap. Hučí do ní vrchem spodem a když neví kudy kam, svěří se i sem, ale málo s ní komunikuje. Babám se fakt nezavděčíš

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip