Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Zítra začínáme aneb jak na novoroční detox

Zítra začínáme aneb jak na novoroční detox

31.12.2018 - redakce Babinet.cz

Pohoda vánočních svátků je nenávratně pryč, ovšem kilogramy, které spousta z nás přes Vánoce nabrala, se jen tak neztratí. Možná jste si i vy, jako řada dalších, dali při novoročním přípitku předsevzetí zbavit se nadbytečných kil. Ze zkušeností výživových poraden je známo, že až 30 % nových klientů čeká s hubnutím a zdravým životním stylem právě na Nový rok. Svůj cíl zhubnout a navíc si novou váhu dlouhodobě udržet si splní celých 90 % z nich.

Jak říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE: „Skoro každý má po pár dnech či týdnech slabší chvíli, kdy má pocit, že nehubne dost rychle a má chuť všechno vzdát. Ale pravidelný kontakt s výživovým poradcem mu pomůže překonat vlastní slabost a vytrvat,“ a dodává pár tipů, jak na novoroční detoxikaci:

1. Dopřejte si potraviny s antioxidačním a čistícím účinkem

Jejich konzumace pomůže vaše tělo detoxikovat, díky čemuž se budete cítit lépe a mít víc energie.

Antioxidační účinky mají: olivový a řepkový olej, brokolice, granátové jablko, citron, kiwi, mandarinka, pomeranč, rajče a mrkev.

Čistící účinky mají: artyčok, celer, řeřicha, cuketa, cibule, celozrnné obiloviny, štěrbák, chřest, jablko, hruška a pórek.

Tip: Zkuste si zeleninu připravit také ve formě pyré. Kombinací je hned několik. Můžete vyzkoušet například variantu z cukety, rajčete, mrkve a cibule s několika kapkami citronové šťávy.

2. Dodržujte pravidelnou stravu a pitný režim

Pro zdravý úbytek na váze je nejdůležitější dodržovat pestrou, pravidelnou stravu. Jíst byste měli každé 3 hodiny, proto snídejte, svačte, obědvejte, svačte a večeřte. Díky pravidelnosti nebudete mít hlad. Nezapomínejte ani na pitný režim. Ideální je vypít minimálně 1,5 l čerstvé neperlivé vody.

3. Žijte aktivně

Po Vánocích je opět čas začít žít aktivním způsobem života. Každý den si dopřejte minimálně 30 minut chůze. Kvůli vysněné linii nemusíte dřít v posilovně. Stačí, když se projdete cestou do práce i z práce, vyjdete schody nebo se vydáte na procházku se psem.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip