Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Mahulena Bočanová už nedělá noční nájezdy na ledničku

Mahulena Bočanová už nedělá noční nájezdy na ledničku

10.12.2018 - redakce Babinet.cz

Povídali jsme si s Mahulenou o jejím vztahu k jídlu. O tom, proč se rozhodla držet první dietu v životě a co jí tahle zkušenost přinesla.

Dobrý den, Mahuleno. O vás je známé, že milujete život. Znamená to, že milujete jídlo?

Myslím, že pokud někdo opravdu miluje život, miluje ho se vším všudy. S kotrmelci a pády, radostmi i starostmi a samozřejmě má logicky dobrý vztah i k jídlu a pití. Já jsem typickým příkladem ryby. Strašně ráda jím, jsem požitkář.  Jenže to, co jsem, si v jídle mohla dovolit před deseti lety, teď už neplatí. Noční nájezdy na ledničku už bohužel musí patřit minulosti.

Nevšimla jsem si, že byste měla s váhou nějaké problémy…

Jako každá ženská v mém věku vidím, že můj metabolismus funguje o dost pomaleji. Že se prostě tělo přepnulo do módu, kdy se mu už nechce tak rychle spalovat. A že začíná ukládat. S tím jsem neměla až doposud moc zkušeností. Samozřejmě byla doba, kdy jsem přibrala. Jenže to bylo dáno tím, že jsem byla těhotná. A kila pak nějak zmizela. Hodně jsem v té době tancovala, tak to šlo samo. Nikdy jsem diety nedržela. Když jsem potřebovala zhubnout kilo dvě, tak jsem třeba týden nejedla a bylo to. Asi to nebylo nejzdravější, ale fungovalo to.

Takže teď diety řešíte?

Vlastně poprvé jsem opravdovou dietu držela před rokem a půl. Objevila jsem nízkosacharidovou dietu KetoMIX, se kterou se mi za dva měsíce podařilo zhubnout deset kilo. Bylo mi skvěle. Jenže jak už to v mém životě chodí, věci se zkomplikovaly a já se dostala do šíleného osobního stresu. A ten sem řešila jídlem. Takže jsem po roce na stejné váze, jako když jsem s dietou začínala poprvé. Naštěstí vím, že zabere i teď.

Chcete říct, že se po roce vracíte ke stejné dietě, kterou jste již držela?

Jasně, nemám důvod měnit. KetoMIX mě přesvědčil, že hubnutí může být fajn. Vím, že před rokem KetoMIX zafungoval a vzhledem k tomu, že se jedná o dietu, která je založena na vědeckém základu a funguje na všechny bez rozdílu věku a pohlaví, zafunguje i teď.

V čem tedy spočívá?

Už v minulém století jistý vědec přišel na to, že když tělu omezíte cukry, tak je začne nahrazovat ketony. To jsou látky, které tělo si vytvoří z vlastních tukových zásob a tím nahradí chybějící sacharidy. Takže jako zdroj energie přestane využívat cukry a začne zpracovávat tuky. Jednoduché a logické. U diety není nutné cvičit, není třeba počítat kalorie nebo shánět vhodné potraviny. Všechno, co k dietě potřebujete, přijede až k vám domů.

Je něco, co vám na téhle dietě vadí?

Kdyby to tak bylo, tak ji neopakuji. Denně musím sníst pět jídel, což je víc, než jím normálně. K tomu je nutná zelenina. Věřte mi, že hlad fakt nemám. Jídla jsou super. Rychlé koktejly a polévky jím hlavně když pracuji. Chutnají mi a jsou hotové během pár minut. Je to i super jídlo na cesty. Do kabelky ještě přihodím proteinovou tyčinku a mám kvalitní jídlo na celý den. A když jsem doma, tak si připravuji omelety, kaše nebo palačinky. Peču KetoMIX chleba nebo housky. Teď před Vánoci jsem zkusila perníčky. Ty nemají chybu. Ale vlastně, něco mi vadilo. Večer si ráda dám skleničku vína. Jenže jsem neměla alternativu. Letos jsem byla fakt mile překvapená, když jsem v nabídce našla nízkosacharidové víno KetoMIX. Takže teď už mi nechybí vůbec nic.

To zní jako hubnutí z pohádky…

To taky je. Jídla se dají vylepšovat, z proteinu a zeleniny se dá vařit spousta alternativ. Dokonce jsem ochutnala i proteinový dort. A byl skvělý. A co mě osobně dostává, jsou nízkosacharidové čokolády, které KetoMIX nabízí. Někdy mám pocit, že vlastně žádnou dietu nedržím.

Proč vám tato dieta vyhovuje?

Je rychlá, je bez cvičení a výsledek je jasně zaručený. Jídla se připravují rychle, ale když máte chuť si něco uvařit nebo upéct, prostě v kuchyni strávit nějaký čas, tak není problém. Nemusím počítat kalorie. Naučila jsem se jak jíst jinak. Najednou vidím, v čem všem je cukr. Že je schován i v potravinách, kde bych to nečekala a které se „tváří“ jako zdravé. Prostě jsem se naučila přemýšlet o tom, co kdy sním. A to je velký benefit.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip