Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Děti do 3 let věku bývají často nemocné! Proč?

Děti do 3 let věku bývají často nemocné! Proč?

14.11.2018 - redakce Babinet.cz

Naprostá většina matek dětí do tří let si uvědomuje úzkou souvislost mezi správnou výživou a imunitou dětského organismu a považuje za důležité napomáhat správně volenou stravou  stabilitě dětského organismu. Oslabení imunity dětí se jim ale jeví jako běžná diagnóza a běžná onemocnění typu chřipky nebo rýmy u dětí připisují právě oslabené imunitě organismu.

Jídelníček dětí, které mají problém s imunitou, je méně plánovaný a častěji jej tvoří strava připravená přímo doma z dostupných surovin. Problémy s imunitou jsou matkami dětí do tří let věku vnímány jako důsledek nesprávné životosprávy a kvality podávané stravy. Mezi matkami převažuje názor, že kvalitní strava je strava připravená doma z dostupných surovin a doplněná o specializované potravinové doplňky a chemické preparáty. Alarmující je skutečnost, že problematické děti méně často než děti ostatní dostávají potraviny podporující imunitu. Povědomí o běžných potravinách podporujících imunitu má jen nepatrné procento těchto žen a potraviny, které imunitnímu systému vyloženě škodí, většina matek ani nezná.

Pro kojence je zcela mimořádným a nenahraditelným zdrojem výživy mateřské mléko, které obsahuje všechny potřebné látky pro zdravý vývoj dítěte v prvních šesti měsících. U plně kojených dětí je významně nižší riziko vzniku obezity, cukrovky, alergie, chudokrevnosti a jejich rozvíjející se imunitní systém je ve výborné kondici. Od toho se také odvíjí výrazně menší nemocnost a náchylnost k infekcím.

Jednou z nejdůležitějších složek mateřského mléka jsou tzv. oligosacharidy neboli PREBIOTIKA (prebiotické oligosacharidy), které nemají pouze nutriční význam, ale především ovlivňují vytváření optimální střevní mikroflóry novorozence. Ta výrazně pomáhá k posílení imunitního systému a odolnosti dětského organismu. Role těchto prebiotických oligosacharidů je nezastupitelná ve vztahu k imunitě malých dětí a jejímu dalšímu zdárnému posilování a vývoji. Zdravá střevní mikroflóra má ojedinělý vliv na imunitní systém dětí a snižuje jejich náchylnost k různým infekcím i běžným onemocněním.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip