Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Dopřejte si esenci ryzího zdraví, či-li hlívu ústřičnou! V lesích ji najdete právě TEĎ!

Dopřejte si esenci ryzího zdraví, či-li hlívu ústřičnou! V lesích ji najdete právě TEĎ!

16.10.2018 - redakce Babinet.cz

Houbařská sezóna zdaleka není u konce. Ostatně každý správný houbař odvětí stylem, že ta nekončí vlastně nikdy. I když nejste třeba zrovna vášnivými houbaři, do lesa byste se i tak měli určitě vydat. Čeká tam na vás totiž hlíva ústřičná. Zrovna v tomto období je její pravý čas. A pokud vás do lesa opravdu nikdo nedostane ani heverem, rozhlédněte se po pultech místních prodejců, či pěstitelů. Nebudete litovat.

Proč se na HLÍVU ÚSTŘIČNOU pějí ódy?

Ano, pochvalné ódy a chvalozpěvy. A to hlavně v poslední době. Víte alespoň zhruba, proč tomu tak je? Zaslouží si to vůbec tahle houba? Není to jen další boom na poli zdravé výživy? Samá voda. Hlíva ústřičná je opěvovaná naprosto po právu. V ohromném spektru se dá využít především v kuchyni.  Recepty, které hlívu ústřičnou obsahují, připravují chuťovým buňkám naprosto luxusní zážitek.

Hlíva ústřičná je ale také přírodní esencí ryzího zdraví. A hned si řekneme proč. Uvidíte, že všechno jste o ní určitě nevěděli, byť se k vám již ledasco doneslo.

Kde a kdy na ni spolehlivě narazíte?

Hlíva ústřičná je typická pro pozdní podzim, až začátek zimy. Posledních pár let na ni však narážíme už v tyto dny. Nejčastěji ji najdete na kůře buku, ale objevit ji můžete, a to ve velkém, i na kůře ořešáku. Neopomínejte ani pařezy či kmeny zmíněných buků. Prohlédnout se vyplatí také olše, či javory. U jehličnanů vás žádný bohatý úlovek bohužel nečeká.

Pokud na ni narazíte v zimě, můžete si být jisti, že vás zrak nešálí. Hlíva ústřičná je velmi odolná a nějaká zima si na ni nepřijde.

Hlíva ústřičná a její všestranná prospěšnost

Najdete mnoho produktů, které hlívu ústřičnou, či její extrakt obsahují. Poptávka po těchto produktech je velice masivní. Avšak, nad čerstvou hlívu ústřičnou prostě není. Koneckonců, jako vždy a u všeho platí, že ani v tomto případě čerstvost ničím nenahradíte v plné síle.

Jaké jsou tedy účinky hlívy ústřičné na vaše zdraví?

  • výrazně posiluje imunitu
  • čistí střeva
  • zbavuje únavy
  • regeneruje buňky
  • napomáhá při chudokrevnosti, protože podporuje tvorbu červených krvinek
  • zmírňuje dopady stárnutí
  • vládne antibakteriálními účinky
  • bojuje proti plísním a mykózám
  • zlepšuje pleť a zbraňuje tvorbě akné
  • snižuje krevní tlak, cholesterol i cukr

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip