Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Nízkotučná dieta: Rozlučte se se sladkostmi!

Nízkotučná dieta: Rozlučte se se sladkostmi!

4.10.2018 - redakce Babinet.cz

Nízkotučná dieta je nekompromisní ke sladkostem. Když se rozhodnete ji dodržet, jsou pro vás sladkosti absolutní tabu. Ani malé hřešení se neodpouští. Na jídelníčku se vám naopak objeví nízkotučné potraviny s vysokým obsahem balastních látek (vlákniny). Ten, kdo chce opravdu zhubnout nesmí sníst denně více než 1600 kalorií.

Připravte se na to, že za nějakou dobu budete znát obsah kalorií ve velkém množství potravin a od rána do večera budete jen počítat (možná i v noci ve snu).

Pokud budete mít mezi jednotlivými jídly hlad, můžete ho zahnat krajícem celozrnného toastu nebo bio energetickou tyčinkou. Během této diety byste měla vypít minimálně dva litry neperlivé vody denně.

Když byste chtěla zvýšit svou denní spotřebu energie je potřeba pohyb

Abyste se denně do 1600 kalorií vešla a přitom se najedla a dopřála si, co máte ráda, budete muset zkoumat a počítat a plánovat. My vám ale něco prozradíme už nyní. Třeba pizza: Pokud si dáte svou oblíbenou se salámem a eidamem, dopřejete svému tělu 240 kalorií, když ale zvolíte pizzu se zeleninou, přijme vaše tělo o 100 kalorií méně. Pozor také na pizzu sýrovou, která obsahuje 220 kalorií, naproti tomu pizza s ananasem a šunkou jen 160 kalorií.

Negativnem této diety je to, že se naposledy jí už v 16 hodin. Tato dieta je tedy nevhodná pro všechny, k jejichž pracovním povinnostem patří i večeře s obchodními partnery.

Vynechání tučných jídel je skvělé pro snížení hladiny cholesterolu, pro srdce a krevní oběh. Časná večeře povoluje také žaludku „spánek“, a to znamená, že se potrava dobře stráví ještě předtím, než jdete do postele.

zdroj: doformy.cz, ree

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip