Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Nejvyšší čas POSÍLIT imunitu a vyhnout se chřipce! 5 tipů, které nezklamou

Nejvyšší čas POSÍLIT imunitu a vyhnout se chřipce! 5 tipů, které nezklamou

30.9.2018 - redakce Babinet.cz

Většinou se rychle začneme shánět po funkčních radách až ve chvíli, kdy na nás něco leze. To už je ale pozdě. Už smrkáme, pokašláváme, šimrá nás v nose, jsme slabí a po večerech míváme teplotu. Začněte proto letos s prevencí o něco dříve a neponechávejte své zdraví náhodě. Jestli chřipkové období ustojíte bez úhony, je jen na vás. Seznámíte se s našimi tipy, nebo budete čekat, až jak období chřipek dopadne?

Chudák imunita

Imunita by vás měla chránit před vším, co do těla nepatří. Jenže podlomená imunita, nebo li obranyschopnost, dostává začátkem podzimu pěkně na frak. Když ji poctivě podporujete průběžně, takové chřipce dokáže obranyschopnost přibouchnout dveře do těla přímo před nosem. Když si ale na imunitu a její posilování nevzpomenete, jak je rok dlouhý, hned vám to dá pocítit a už to jede. Kašel, rýma, bolavé klouby, únava, slabost a tak dále a dále. Vždyť ten bludný kruh znáte.

Jak tedy posílit imunitu právě teď? Není už pozdě? Není. Ještě máte čas, byť je to za pět dvanáct.

5 tipů aneb Imunita zajásá

O posílení imunity jistě nějaké povědomí máte. Víte, že vitamíny, minerály a vyvážený jídelníček rozhodně nejsou na škodu. Stejně jako dostatečný spánek, nebo pohyb. Těmito správnými návyky imunitu permanentně posilujete a jistě vám nic z toho neuškodí. Správný a zdravý životní styl je pro obranyschopnost klíčový.

Nicméně, my pro vás máme 5 dalších tipů, o kterých byste možná zatím ani neřekli, že s imunitou úzce souvisí.  Nebo možná řekli, ale dávno jste na ně zapomněli. Rozpomeňte se!

  • Dostatečná hygiena rukou

Nejdřív mýdlo a pak jídlo! Pamatujete na základní mantru z mateřské školky? Platí jednoznačně pořád. Ti, kteří pořádně dbají na mytí rukou, mají s imunitním systémem o starost méně. Pokud namítáte, že všeho moc škodí, u mytí rukou to neplatí. Ruce byste si měli mýt rozhodně alespoň 5x denně.

  • Pravidelný sex

Milujete se s partnerem pravidelně 2x v týdnu? Výborně. Vašemu vztahu i imunitnímu systému je to jedině ku prospěchu. Nemluvě o orgasmu. S každým vyvrcholením se navyšuje množství ochranných buněk v těle.

  • Klidový režim

Ač se to třeba na první pohled nezdá, imunita úzce souvisí s psychickou pohodou. Do té se nedostanete bez trochy snahy. Pokud dobře a dostatečně dlouho spíte, můžeme vám jedině gratulovat. Nicméně však nezapomínejte odpočívat průběžně ani během dne. Nepřepínejte se. Schrupněte si na chvíli po obědě. Nic vám za tu půlhodinku neuteče.

  • Neuzavírejte se do sebe

Není nad dobrého kamaráda, či kamarádku. Když se vyzpovídáte, stres si napůlíte. Nebudete tak na starosti sami a váš obranný systém nebude oslaben takovým náporem.

  • Bylinky na zklidnění nervů

Poohlédněte se po bylinných čajích, které vás zahřejí, navodí skvělou náladu a pohladí vaše nervy. Třezalka, meduňka, nebo kozlík lékařský vás nenechají ve štychu. Nezapomínejte, že stres s imunitou úzce souvisí. Proto si bylinný čaj určitě dopřejte.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Alice.Alda
1.10.2018 12:24

Na podzim se vyplatí i kůra Wobenzymem. A pít rakytníkovou šťávu.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip