Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Dopřejte si v paneláku stejný klid jako v rodinném domě díky bezpečnostním dveřím

Dopřejte si v paneláku stejný klid jako v rodinném domě díky bezpečnostním dveřím

20.9.2018 - redakce Babinet.cz

Mysleli jste si, že si lidé pořizují bezpečnostní vchodové dveře jen proto, aby ochránili domácnost proti zlodějům? Tím to ale nekončí, mají totiž i skvělé protihlukové vlastnosti.

V bytě slyšíte i to, co nechcete

Bydlíte v bytě? Tak to jste určitě někdy byli nechtěným účastníkem sousedských rozhovorů, které jste slyšeli z chodby. Možná vás také rušil výtah, kterým se o půl třetí ráno vraceli veselí obyvatelé bytu nad vámi. A to ani nemluvíme o neustále štěkajícím psovi kdoví odkud. Panelák je zkrátka místo, kde je slyšet téměř všechno. Někteří lidé se s tím smíří, jiní z toho těží a někteří si raději pořídí bezpečnostní protihlukové dveře, aby měli klid.

Království za ticho

U protihlukových dveří se testuje průchod zvuku. Podle toho dostávají certifikát a označení, kolik zvuku dokáží pohltit. Protihlukové dveře mají dvojité těsnění. Díky materiálovému a technologickému složení dveřního křídla dokáží tlumit zvuky až o 44 dB. To znamená, že k vám do bytu většina zvuků z běžných činností nepronikne.

Protihlukové čalounění nevypadá hezky

Místo nových protihlukových dveří do bytu si můžete nechat přečalounit vaše stávající. Jedná se sice o menší investici, čalounění vám ale nikdy nenahradí kvalitní protihlukové dveře. Pro odhlučnění se používá nejčastěji molitan, který se překrývá koženkou. A to nepůsobí zrovna vzhledně. Koženka navíc snižuje pohltivost zvuku. Pokud chcete, aby tento způsob fungoval, měli byste čalounění umístit z vnější strany dveří. Pokryjete-li jím vnitřní část, nečekejte velké rozdíly.

Protihlukové dveře seženete v nejrůznějších odstínech

Bezpečnostní dveře nejen dobře slouží, ale i skvěle vypadají. Vyrábí se v široké paletě odstínů. Bílá se hodí takřka kamkoli a opticky zvětší prostor. Tmavý antracit vynikne v moderním interiéru a odstíny dřeva byt zútulní. Vaše dveře budou vypadat skvěle i v odstínu dub sonoma. Navíc si k nim můžete pořídit vkusnou nerezovou jmenovku.

Kvalitu najdete u HT dveří

Hledáte-li opravdu spolehlivé bezpečnostní dveře, které vaši domácnost ochrání proti hluku, zlodějům i požáru, oslovte firmu HT dveře. Její zaměstnanci vám připraví návrh zdarma, zkonzultují s vámi nejvhodnější řešení a zpracují cenovou nabídku. Kvalifikovaní montážníci vám zajistí kompletní výměnu a postarají se i o odvezení odpadu.

Bezpečnostní dveře v odstínu dub sonoma.


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip