Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Základní výbava každého sportovce? Kvalitní ponožky

Základní výbava každého sportovce? Kvalitní ponožky

10.9.2018 - redakce Babinet.cz

Běháte, hrajete tenis, jezdíte na kole nebo se věnujete šachům? Ať už provozujete jakýkoli sport, chcete se při něm cítit dobře. Mnoho lidí tráví spoustu času výběrem vhodné obuvi, ta ale nestačí. Základem jsou totiž ponožky!

Ponožky znali už staří Římané

V současné době jsou ponožky v sandálech pro mnoho lidí tabu. Ve starém Římě je nosili legionáři, aby se chránili proti zimě. Ve středověku symbolizovaly ponožky čistotu a později bohatství. V současné době mají hned několik významů. Udržují nohy v suchu a teple, zabraňují vzniku mykózy a eliminují zápach z pocení.

Věnujte se nejen výběru obuvi, ale i ponožkám

Sportovní obuv je důležitá. Víme, že se v botách na golf nedá běžet maraton a že tretry nevyužijeme při halových sportech. Výběr správných ponožek se ale stále podceňuje. Přitom se od sebe také zásadně liší. Ať už materiálově, střihově nebo funkcí, pro kterou jsou určeny. Pokud tedy zvolíte nevhodné ponožky, nespasí vás ani ty nejlepší sportovní boty.

Skoncujte s puchýři, ne se sportem

Sportovní ponožky se vyrábí z nejrůznějších materiálů od bambusu až po vlnu. Důležité je, aby byly příjemné na dotek a cítili jste se v nich dobře. Vybírejte ponožky, které mají zesílenou patu a špičku. Díky tomu ochráníte vaše nohy proti oděrům a puchýřům i při náročnějších sportech.

Vlna merino vás nezklame

Vlněné merino ponožky mají širokou řadu využití a skvěle se hodí i na sport. Merino má totiž skvělé termoregulační vlastnosti. Absorbuje přebytečnou vlhkost a pot a vypouští je do ovzduší. Hodí se i pro alergiky a je antibakteriální. Vlněné ponožky využijete celoročně. Hodí se jak pro lyžování, tak pro cyklistiku nebo běh. Nepotřebujete je snad jen při plavání.

Vyberte si kvalitní ponožky od českého výrobce

Chcete-li ponožky, které vám budou při sportu platnými pomocníky, navštivte e-shop Ovečkárna.cz. Najdete tam velký výběr vlněných i bambusových ponožek na sport, letní měsíce, ale i na lov. A nevynechejte ani ostatní vlněné produkty od české značky Vlnka.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip