Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Moringa jako součást vašeho jídelníčku

Moringa jako součást vašeho jídelníčku

13.6.2018 - redakce Babinet.cz

Poslední dobou se mnoho hovoří o potravině MORINGA. Svými nutričními a léčivými vlastnosti je považována za nejlepší superpotravinu na světě.

Veganské kapsle i sušené listy pocházejí z mladých rostlin z rodinné farmy na Filipínách, která zaručuje vysokou kvalitu pěstování i manuálního zpracování.

Tím se liší od mnoha produktů na našem trhu, zaujme už svojí čerstvě zelenou barvou.  Můžete vybrat z široké škály čajových i kořenících směsí nebo zvolit účinné veganské kapsle. https://www.herbandme.cz/cz/eshop

100% přírodní drcený list moringy obsahuje:

  • 25% bílkovin
  • 31% vlákniny
  • 9 esenciálních aminokyselin
  • 31% vlákniny
  • Vitamíny A, K, E
  • Vápník, hořčík, železo
  • Mimořádné množství antioxidantů

10 důvodů proč zařadit Moringu do svého jídelníčku

1. IMUNITA

moringa poskytuje tělu ideální štít a ochranu před civilizačními nemocemi. Obsahuje takové množství antioxidantů jako žádná potravina na světe. Moringové listy mají prospěšné vlastnosti v prevenci proti rakovinotvorným buňkám, zejména u rakoviny tlustého střeva a rakoviny prsu.

2. METABOLISMUS, ZAŽÍVÁNÍ

Moringa obsahuje velké množství vápníku, který přispívá k normální funkci trávicích enzymů. Obsahuje také 31% vlákniny podporující zdravé trávení a správnou funkcí střev. Přítomný rostlinný hormon zeatin také zněkolikanásobí efektivní využitelnost živin pro vaše tělo.

Moringa je skvělým pomocníkem při úpravě či redukci váhy, doporučeno výživovými poradci.

3. ZDRAVÁ POKOŽKA

Vitamín A je nezbytný pro zdravou a zářivou pleť a vitamín E chrání buňky před oxidačním stresem. Zeatin zároveň zpomaluje buněčné stárnutí, tedy i pokožky.

4. SVALY

Extrémně vysoké množství bílkovin podpoří růst i udržování svalové hmoty. Skvělý doplněk pro sportovce, v dokonalé rovnováze doplněné 9 esenciálními aminokyselinami, které jsou pro správné fungování těla nezbytné.

5. ZRAK

Moringa je zdrojem vitamínu A, který je důležitý pro naše vidění. Tento vitamín je důležité začlenit do stravy, což moringa splňuje v ideálním množství.

6. OCHRANA PROTI ÚNAVĚ A VYČERPÁNÍ

Přítomný hořčík, železo a vitamín A vás dokonale chrání před únavou a vyčerpáním. Vysoký obsah železa je také důležitý pro vegany i vegetariány.

7. ANTI-STRES

Moringa je vyhledávaná pro vysoký obsah hořčíku, který navozuje normální funkci nervového systému. Ve světě je moringa užívána jako lék na depresi, bolesti hlavy či úzkosti.

8.ZDRAVÉ KOSTI

Zdravé kosti jsou základ zdraví. Moringa je podpoří vysokých obsahem vápníku, bílkovin, vitamínu K a hořčíku. Všechny tyto vitamíny připívají k růstu kostí a podporují jajich pevnost.

9. ENERGIE

Díky rostlinnému hormonu zeatin máte dostatek energie. K tomu přispívá i obsažené železo, vápník a hořčík. Moringy je výborným společníkem při studiu, náročném zaměstnání i pro běžný život.

10. ZDRAVÉ ZUBY

Moringa je úžasným zdrojem hořčíku, který je důležitý pro správný vývoj a udržení zdravých a silných zubů. Je doporučována i dětem pro správný vývoj chrupu.

JAK UŽÍVAT MORINGU?

POLYKEJ!

Kapsle moringy jsou nejednoduché, efektivní a s nimi dosáhnete splnění doporučené denní dávky všech živin, vitamín a minerálních látek

VAŘ, PEČ, POSYPEJ

Zařaď kořenící směsi do svým jídel, nech se inspirovat na našich stránkách recepty

Polévky, omáčky, saláty, příloha k masu i do těstovin, co jogurtů

DEJ SI ČAJ

Vyber si z široké škály čajů, podpoř trávení, funkci jater nebo lymfatický systém

Připrav si ledový čaj s moringou plný živin a minerálů

Více na www.HERBandME.cz

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip