Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Hvězdná znamení a vztah k penězům: Berani utrácí za nesmysly, Raci peníze hromadí

Hvězdná znamení a vztah k penězům: Berani utrácí za nesmysly, Raci peníze hromadí

17.5.2024 - redakce Babinet.cz

Peníze jsou pochopitelně nedílnou součástí našeho každodenního života. Jsou aspektem, který různě ovlivňuje naše rozhodování, cíle, sny, přání i tužby. Jak se však náš finanční postoj projevuje v souvislosti s astrologií? V čem se naše vnímání peněz na základě zvěrokruhu jednotlivě liší? A je mezi znameními někdo, komu peníze opravdu kazí charakter?

Beran

Beran je energický a cílevědomý. Peníze pro něj představují nástroj, který má pomoci naplnit jejich vize šťastného života. Berani jsou však také impulzivní a k bezuzdnému rozhazování peněz sklouznou poměrně často. Paradoxně je ale zároveň jejich silnou stránkou i schopnost perfektní sestavení finančních plánů.

foto / Freepik

Býk

Jde-li o peníze, Býci k nim mají ryze praktický přístup. Jsou spořiví a mají sklony k šetření. Jejich šetření ale není nijak výrazné. Býci k životu potřebují stabilitu a finanční jistotu. Investují proto do dlouhodobých hodnot a nebrání se ani luxusu. Na někoho Býk dokonce může působit jako protivný lakomec. Takový ale ve skutečnosti není.

Blíženci

Blíženci mají přímo super talent, když jde o peníze. Rychle se přizpůsobují tržním podmínkám a neustále nacházejí nové způsoby, díky kterým mají možnost vydělat slušné obnosy. V čem však Blíženec pokulhává, je předvídavost a pamatování na zadní vrátka. Jedinci v Blíženci mívají úspory jen velice ojediněle.

Rak

Tak jako ke všemu, i k penězům má Rak emocionální vztah. Peníze v něm asociují především bezpečí, jistotu, stabilitu a hlavně možnost kvalitní péče o rodinu. Z obavy, že se nebudou moci dobře postarat o rodinu, pak u Raků často dochází až k chorobnému hromadění peněz. Finanční rezervy jsou fajn, ale ani přehnaně opatrná šetřivost by se neměla přehánět.

Lev

Lev a jeho velké ambice. Lvům povětšinou není ani trošku líto investovat velké peníze i do těch nejpovrchnějších věcí. Vzpomeňme například na image, kosmetiku, značkové oblečení i drahá auta. Lev absolutně věří tomu, že peníze pomohou vyzdvihnout jeho jedinečnost. Lev svému okolí velmi rád ukazuje, že si může dovolit přepych.

Panna

Praktická, spořivá, šetrná a analytická Panna. Jejich finanční odhady jsou vždy velice spolehlivé a trefné. Panna většinou vsází na bezpečnější a neturbulentní investice. Panna ale zároveň až příliš svazuje sebe sama. Jedinci v Pannách jsou k sobě velmi kritičtí a využívání některých příznivých finančních příležitostí se sebemrskačsky brání.

Váhy

Byť jsou Váhy nerozhodné, je o nich známo, že vyhledávají harmonii, klid a rovnováhu. Jiné to není ani v otázce financí. Jejich nerozhodnost jim však mnohdy brání v efektivním finančním plánování a o investicích nemůže být řeč už vůbec. Finanční realita Vah je často jinde, než jsou jejich skutečná přání. Váhy jsou ale zároveň i velmi skromné a obecně si přejí jen málo.

Štír

Štíři bývají ambiciózní, odhodlaní a kurážní. Totéž u Štírů platí také ve finančních ohledech. Štír se nebojí, čili riskuje, investuje, zkouší, vymýšlí, plánuje, počítá a vítězí. Pro Štíra je nesmírně důležitá kontrola. Finance neustále hlídá, kontroluje a má o nich neskutečný přehled. Možná i proto však na poli financí bývá tolik úspěšný.

Střelec

Střelci se vyznačují optimistickým pohledem na život a přesně to se odráží také v jejich vztahu k financím. Jedinci ve Střelci si s penězi příliš hlavu nelámou a téměř nikdy neřeší, co bude zítra. Často utrácejí za zážitky, dobrodružství a cestování. Střelec si jako jeden z mála umí peníze skutečně užít.  Hledání balancu mezi zodpovědností a spontánností je ale pro Střelce obtížné.

Kozoroh

Kozorozi mívají neochvějné odhodlání a pro dosažení finančních cílů udělají i nemožné. Jejich kroky jsou důkladně promyšlené a finanční budoucnost si usilovně tvoří již během současného produktivního života. Tvrdě pracují a to je mnohdy až příliš pohlcuje. Zajistit se na horší časy je sice chvályhodné, ale Kozorozi by si měli dávat pozor, aby jim neunikal přítomný život.

Vodnář

Vztah Vodnářů k penězům je vyloženě nekonformní. Jsou inovativní, kreativní a hledají zábavné způsoby, jak si dobře vydělat. Práci neberou jako nutné zlo, ale snaží se uplatňovat tam, kde je to baví. Tím pádem ve svém oboru i pochopitelně vynikají, což generuje slušný zisk. Na druhou stranu jim možnou finanční stabilitu dost hatí jejich nepředvídatelnost a svobodomyslnost.

Ryby

Štědré Ryby jsou vždy připraveny pomáhat ostatním třeba do roztrhání těla. To platí i pro poslední halíř. Ryby raději dopřejí druhým a na sebe nemyslí. Což však není zcela dobře. Ryby by se ve svém vlastním zájmu měly naučit stanovovat hranice a pořádně by také měly začít pečovat o své vlastní finanční potřeby.

napsala Bára Klímová

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.keen.com/articles/astrology/money-profiles-of-the-zodiac-signs

https://nypost.com/article/zodiac-signs-good-with-money/

https://www.wellandgood.com/zodiac-signs-money/

https://www.rd.com/list/make-more-money-based-on-zodiac-sign/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>