Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Děti a studenti se musí přestat biflovat data bez souvislostí, říká Karel Diviš, kandidát na prezidenta ČR

Děti a studenti se musí přestat biflovat data bez souvislostí, říká Karel Diviš, kandidát na prezidenta ČR

4.1.2023 - redakce Babinet.cz

Karel Diviš, kandidát na prezidenta České republiky, je rodák z České Lípy. Vystudoval na Univerzitě Karlově v Praze matematiku a management na Matematicko-fyzikální fakultě a také ekonomii na Fakultě sociálních věd.

Řadu let spolupracuje a pomáhá Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a je také členem charitativního fotbalového týmu osobností REAL TOP Praha.

Na následujících řádcích nabízí svou vizi toho, jak by mohla Česká republika vypadat, pokud by tomu z nejvyšší státní pozice mohl napomoci.

 

Česká republika může hrát ligu mistrů

K tomu, abychom vedli spokojený život, mohli rozvíjet svůj talent a realizovat své sny, nám stát musí pomoci zajištěním základních předpokladů. Nikdo z nás nechce stát jako chůvu, nikdo nechce, aby nás stát okřikoval jako nějaký vychovatel, nebo policajt, ale každý z nás potřebuje pomoc. To platí hlavně pro kvalitní vzdělání. Pro naše děti potřebujeme kvalitní školství v nejširším smyslu, jen tak dokážeme čelit výzvám blízké i vzdálené budoucnosti.

 

Naše děti na budoucnost nepřipravujeme

Některé části našich vysokých škol zejména v technických oborech mají dobrou úroveň, ale skoro nikde se nehraje světová první liga. Kromě toho stále ještě příliš mnoho škol nepřipravuje naše děti na schopnost uplatnit se v ekonomice budoucnosti, ve které budou hrát prim digitální technologie a konektivita ve spojení s umělou inteligencí a robotikou.

To neznamená, že všechny děti musí být skvělé v matematice a musí umět programovat. Znamená to však, že se musí dobře orientovat v dynamickém a nepřehledném světě, musí umět rychle reagovat na změny na pracovním trhu, musí být tvořivé, iniciativní a schopné hledat takové uplatnění pro svůj talent, které jim zajistí delší perspektivu spokojeného a prosperujícího života. Takových škol je u nás pořád málo.

 

Cena prezidenta republiky pro nejlepšího učitele

Všechno začíná u kvality našich učitelů a profesorů. Jako prezident bych cíleně pracoval na zvýšení prestiže pedagogů, což mimo jiné souvisí s dalším zvýšením platů učitelů na všech úrovních tak, aby jejich nadřízení měli možnost odměnit ty, kteří odvádějí skvělou práci, a v tomto smyslu budu působit na vlády a klíčové politické strany v parlamentu. Jen tak postupně dostaneme do školství nejlepší z nejlepších. To není žádné obyčejné utrácení, naopak, bude to nejlepší investicí do budoucnosti, která se nám mnohonásobně vrátí.

Pokud se stanu prezidentem, vytvořím Cenu prezidenta republiky pro pedagoga roku, jež bude dotována v atraktivní výši. Každý rok ji dostane pedagog, který nejvíc přispěje k naplňování naší vize: Česká republika na čele ligy mistrů.

 

Samostatnost, tvořivost a úcta k lidem

Zahájím celonárodní rozpravu o reformě školství tak, aby na jejím konci byla soustava škol odpovídající technologické revoluci. Do školství musíme dostat nejmodernější vybavení včetně umělé inteligence a robotiky. Děti a studenti se musí přestat biflovat data bez souvislostí. Musíme je vést k samostatnosti, tvořivosti, odpovědnosti za výsledky, a také k úctě ke spoluobčanům.

Jak si budoucnost našeho školství a našich dětí představujete Vy?

Napište svůj komentář

Pokud vás názory Karla Diviše zajímají více, můžete se podívat na záznam webináře, který proběhl ve čtvrtek 5.1. v 19:00.

 

Další texty, představující Karla Diviše, kandidáta na prezidenta České republiky:

Kandidát na prezidenta Karel Diviš očekává, že regiony doženou Prahu

Ambice, ale také lidskost, vlídnost a fair-play, jsou priority prezidentského kandidáta Karla Diviše

 

V případě, že máte dotaz, na který byste se Karla Diviše chtěli zeptat, máte možnost na infolince 775 966 425

 

Karel Diviš, kandidát na prezidenta České republiky

https://www.kareldivisprezident.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>