Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Čím letos osadit podzimní truhlíky. Zkuste například dlužichu nebo rozchodník

Čím letos osadit podzimní truhlíky. Zkuste například dlužichu nebo rozchodník

31.8.2021 - redakce Babinet.cz

Podzim, pusto, prázdno a za okny to platí dvojnásob. Takhle si možná většina z nás podzim představuje. Sychravé počasí, vítr, chladný vzduch a šeď. Dny se krátí a temné noci prodlužují. Nemluvě o vánoční panice, která se o naše nervy pokouší už začátkem listopadu.

fotografie: Pixabay

Podzim ale není tak krutý a nepřívětivý, jak vypadá. Hraje také širokou paletou barev, poslední paprsky slunce nejsou již tolik hřejivé, ale na kráse a příjemném pocitu z nich, podzim neubírá.

A tak nějak podobně je to i s vašimi terasami, balkóny, okenními parapety a předdveřními prostory. Nemusíte na podzim hledět do prázdných truhlíků a stýskat si nad tím smutným obrázkem. Máte víc možností, než si možná myslíte.

Kombinujte a užívejte si bohaté truhlíky

Podzim nabízí nemalé spektrum rostlin, které krásně vyzdobí podzimní dny. Nebojte se kombinovat barvy a vhodné rostliny. Vkusně namíchaný podzimní truhlík je opravdu pastvou pro oko. Variace vřesů a klasických trvalek jsou úchvatné.  Když budete mít extra ruku, přečkají s vámi i třeskutou zimu.

O kterých podzimních adeptech to mluvíme?

  • Dlužicha

Vybírat můžete z několika druhů. Od krvavé až po purpurovou. Ať však vsadíte na ten či onen druh, vždy se budete moci pokochat nádhernými listy s ostrými vnitřními rysy. Syté barvy a půvabné žilkování těchto nízkých listů jsou úžasnou podívanou.

  • Macešky

Toužíte li po absolutně barevném světě přímo za vlastními okny, macešky jsou velmi vhodnou volbou. Macešky jsou natolik půvabné, osobité a pestrobarevné, že zrovna tyto rostlinky můžete do truhlíku zasadit klidně samotné. Nemusíte je nutně kombinovat.

  • Dabécie

Možná ji znáte lépe jako irský vřes. Jde o nízký, stálezelený keřík, který na zimu neopadává. Truhlík doplní romantickými barvami a úzkými lístky. Zvonkové kvítky podzimní truhlík příjemně zjemní.

  • Rozchodník nádherný

Rozchodník se vám odvděčí famózní podívanou obzvlášť tehdy, nakombinujete li do truhlíku více odrůd a to v těsné blízkosti. Byť rozchodník slunce miluje, je na podzim spolehlivým favoritem, který vás nezklame.

  • Zimostráz

Další stálezelenný nízký keř, který v truhlíku nadělá mnoho zelené parády. Zimostráz určitě zvládne i mrazy a péče o něj není nijak náročná. Velmi pěkně se s ním navíc pracuje. Můžete si proto vyhrát s jeho tvarováním.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: bhg.com

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz