Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nejlepší školku měli loni v Písku

Nejlepší školku měli loni v Písku

24.2.2014 - redakce Babinet.cz

Vyplývá to z hodnocení téměř tisícovky rodičů na webu Topskolky.cz, na kterém mohou rodiče mateřské školy hodnotit, přidávat k nim své komentáře a sdílet tak své zkušenosti s ostatními rodiči.

Na webu aktuálně rodiče najdou 5000 „státních“ mateřských škol, 565 soukromých školek, 55 městských jeslí, 111 soukromých jeslí a všechna mateřská centra v Česku, herničky, knihovny, divadla pro děti, agentury na hlídání dětí apod. Celkem je to sedm tisíc zařízení.

Nejlépe hodnocené státní mateřské školy

V loňském roce rodiče udělili mateřským školám přes 900 hodnocení a 430 komentářů. Ohodnoceno bylo celkem 177 státních a 72 soukromých mateřských škol v Česku. V Žebříčku rodiči nejlépe hodnocených mateřských škol za rok 2013 se mezi státními mateřskými školami na prvním místě umístila 13. mateřská škola Písek s 35 hodnoceními a průměrnou známkou 1,14. Na školce rodiče chválí zejména skvělý přístup učitelek a všech zaměstnanců k dětem, spoustu aktivit a výletů, a v neposlední řadě i krásné prostředí školky. Slovy maminky Heleny: Školka je naprosto úžasná včetně všeho personálu, od učitelek po kuchařky. Vymýšlí zde pro děti mnoho aktivit, zážitků, pobytů, děti se hodně naučí. S těžkým srdcem odcházíme do školy.“ Těsně za ní se na druhém místě umístila Mateřská škola Nový Hrozenkov (33 hodnocení) a na třetím místě Mateřská škola Sbíhavá na Praze 6 (16 hodnocení).

Nejlépe hodnocené soukromé školky

Mezi soukromými školkami se na prvním místě umístila suverénně Školka Anita sídlící na Praze 5, která obdržela od rodičů 54 hodnocení s průměrnou známkou 1,08. Druhé místo získala Lesní školka Jurta z Děčína (22 hodnocení) a třetí nejlépe hodnocenou soukromou školkou se stala Foxíkova jazyková školka Smart Fox sídlící na Praze 9 (17 hodnocení).

Nejlépe hodnocené jesličky

Na webu mohou rodiče hodnotit nejen mateřské školy, ale i jesličky. Z těch městských, dříve státních jesliček byly nejlépe hodnoceny Městské jesle Teplice a ze soukromých Jesle Tetty na Praze 6.

Více informací najdete v Žebříčku Top školek na www.topskolky.cz.


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>