Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Náš kávový příběh v tradičním i moderním pojetí

Náš kávový příběh v tradičním i moderním pojetí

26.3.2013 - redakce Babinet.cz

CAFE COFFEE DAY je jednou z předních světových společností, která se zabývá pěstováním a produkcí vlastní kávy. Díky tomu, že jsme první kavárenský řetězec, který kontroluje celý proces přípravy kávy od vyklíčení kávovníku, sklizeň kávy, její pražení a v neposlední řadě i její servírování zákazníkovi. Nabízíme širokou škálu kávových produktů vysoké kvality.

Náš kávový příběh se  začal psát před 140 lety, kdy Baba Budan, indický poutník cestující do Mekky přinesl několik obyčejných kávových zrnek do Chickmagaluru v Indii. Našel úrodnou půdu v oblasti naší dnešní plantáže Katlekhan Estate, což v anglickém překladu původního jazyka znamená Dark Forest a v čestině Tmavý les... Na tomto majestátném místě obklopeném panenskou divokou přírodou v údolích a pohoří Chickmagaluru jsme teprve na začátku……

Kávové plantáže rozprostřené po zelených pláních pohoří Western Ghats v jižní Indii jsou považovány za jeden z nejlepších regionů pro pěstování kávy na celém světě. Vysoká nadmořská výška kolem 1300 metrů nad mořem s relativně nízkými teplotami je ideální pro pěstování kvalitní kávy. Zajímavostí v pěstování, které dělá naši kávu jedinečnou, je pěstování kávovníků pod korunami staletých stromů. Káva tak dozrává v nižších teplotách s dostatkem vlhkosti a díky tomu kávová zrna získávají na své jedinečnosti. Mezi kávovníky pěstujeme též koření, převážně pepř, vanilku nebo kardamon a naše kávová zrnka tak získávají lehký neopakovatelný nádech kořenitosti a delikátního aroma.

V roce 2010 vstoupila společnost COFFEE DAY na český trh. Koupí českého řetězce CAFÉ EMPORIO a. s. získala možnost rozšíření indické kávy na náš trh. V České republice najdete 14 provozoven, které jsou situovány v obchodních centrech. Při návštěvě hlavního města nás naleznete v OC Nový Smíchov, Atrium Flora, Galerie Harfa a Zábavné Centrum Černý Most. Dále si můžete vychutnat naše produkty v AFI Paláci Pardubice, OSC Olomouc City, Olympia Brno, Forum Liberec a při cestě do Rakouska nás můžete nalézt ve Freeport Hatě. V případě, že nejste milovníkem kávy, si určitě vybere z celé řady smoothies, fresh jucie, kvalitních čajů a k zakousnutí jsou pro Vás připraveny domácí dezerty.

Více informací na https://www.facebook.com/coffeedaycz

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz