Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Pěstování ovoce už není jen záležitostí velkých zahrad

Pěstování ovoce už není jen záležitostí velkých zahrad

14.8.2012 - Redakce Babinet

Letošní léto se přehouplo do své druhé poloviny, nemusí to však nutně znamenat konec sklizně a oblíbených požitků ze zahrádkaření. Nyní si můžete užívat svých pěstitelských koníčků i ve svých bytech, a to na balkonech a terasách. Jak si vypěstovat nejrůznější odrůdy ovoce doma se dozvíte v prodejnách Hornbach. 

Dejte sbohem kupovanému ovoci, které je často vystaveno nekontrolovatelně silným dávkám chemikálií, a pěstujte zakrslé ovoce doma po celý rok. Dopřejete vám i celé rodině přirozenou dávku vitamínů a získáte přehled o původu ovoce, které jíte. Pro pěstování ovoce na balkonech a terasách doporučuje Hornbach například odrůdu broskve Bonanza, která bohatě kvete a má velké aromatické plody. Dále je možné pěstovat beztrnný ostružiník „Triple Crown“, maliník „Glen Ample““, beztrnný keř angreštu zvaného „Captivator“ nebo zakrslou švestku.

Abychom sklidili bohatou balkonovou úrodu ovoce, radí Hornbach květináče se zeminou bohatou na živiny umístit na slunné místo. Podstatná je také dostatečná péče o rostliny, což obnáší pravidelné zalévání, hnojení a řezání. U balkonového ovoce provádíme hlavní řezy na podzim, nejen zakrslé bobuloviny řežeme ihned po sklizni, peckoviny na začátku léta a u jádrového ovoce seřízneme letošní výhony pro podporu růstu do září. „Pro optimální péči o zakrslé balkonové ovoce doporučujeme výrobky FloraSelf Nature,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Výstava trpasličích odrůd ovoce a ovocných keřů, vhodných právě pro váš balkon nebo terasu, probíhá v Hornbachu v oddělení zahrady od 1. 8. do 1. 9. 2012. Navíc vám zde odborníci poradí, jak pěstovat ovoce přímo u vás doma. Více informací o termínech předváděcích akcí v jednotlivých hobbymarketech naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/balkonove_ovoce.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz