Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Tak fajn

Filmová recenze: Tak fajn

9.8.2012 - Hana Kasalová

Debutující slovenský režisér Pavel Janík přichází s letní oddychovkou pod názvem "Tak fajn". 

Těšila jsem se na sladkou slovenštinu, ale ejhle! nový snímek je celý v češtině! Nicméně jsem se z očekávání přeladila na realitu a plula příběhem. Ano, doslova plula, protože jde o letní pohodu, nikdo vlastně nic extra závažného neřeší, divák jde od vtípku ke vtípku, občas se do toho zamotá kýč kýčovitý, ale to je vlastně úplně jedno. 

Jde o příběh dvou nerozlučných kamarádů Mikiho /Tomáš Palonder/  a Milana /Marian Labuda ml./, kteří mají v plánu se svými partnerkami vyrazit na dovolenou do Chorvatska. Naneštěstí jedna z přizvaných /Zuzana Norisová/ udělá šílenou scénu kvůli něčemu, co si doma zapomněla /nebyly to náhodou růžové žabky?/ a po velmi rychlé hádce s Mikim na dlouhou dobu její role končí. Vztekle popadá zavazadlo a mizí v chřtánu místního paneláku. Miki, jeho kámoš Milan se svoji partnerkou Beatou /Barbora Žilecká/ jenom nevěřícně kroutí hlavou a nakonec vyrážejí na dovolenou ve třech.

Rozjíždí se komická scenérie příběhů tří mladých lidí, nechtěně si užívajících Chorvatska pospolu. Milan se stále dokola chystá požádat Beatu o ruku, Miki se snaží zuby nehty mu to ulehčit a společně Beatě připravit nezapomenutelný okamžik života. Jelikož je tak trochu trdlo, způsobuje prapodivné situace, které jenom trdlo dokáže. Člověka, dívajícího se zvenčí, jeho nevinné chování buď pobaví nebo unudí. Milan také není žádný super kultivovaný Adonis, nicméně dobrák se srdcem na dlani, který se svým empatickým chováním snaží každému vyjít vstříc. Beatu miluje, to je jasná zpráva. 

Roličky neúnavného tatíka, neustále sledujícího každý krok svého synka, se ujal Marian Labuda st. I když se choval jako totální stíhačka, věřím, že takoví tatínci existují. Synek měl co dělat, aby tatíka slušně setřásl a začal si řídit svůj život sám. 

Co se mi na novém snímku líbilo? To, že jsem mohla totálně vypnout a občas vypísknout smíchy. Nikdo neřešil ani svoje rodinné kořeny, ani alkoholismus či jinou závislost v rodině, nikdo se neúspěšně nepokoušel zplodit potomka, nikdo nikoho netrápil a zbytečně nedusil. Dialogy byly velmi jednoduché, hudba řvala na celý sál a mozkové buňky se mohly v klidu válet v jejím rytmu. Jak by také ne, když do éteru muzicíroval starý dobrý Elán. 

Pokud nic velkého neočekáváte, chcete jenom zírat, pištět smíchy a užívat si chorvatských scenérií, vyrazte na nový snímek "Tak fajn". Pokud jsou vaše divácké ambice na jiné frekvenci, nechejte ho být. 

SR 2012

Žánr: oddechová hudební komedie
Režie, scénář a kamera: Pavel Janík.

Hrají: Majo Labuda ml., Tomáš Palonder, Barbora Žilecká, Marián Labuda st., Zuzana Norisová.

Hudba: Peter Cmorík, Robo Grigorov, Elán, IMT Smile, Popcorn Drama, Peter Bič Project , Bruno Benetton, Rastislav Dubovský, Slušní chlapci, Twiins

V kinech od: 9. srpna 2012

Doporučená přístupnost: do 12 nevhodný

Zdroj foto: http://www.pinotfilm.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz