Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  České nevěsty mají netradiční přání

České nevěsty mají netradiční přání

10.7.2012 - Redakce Babinet

Časy, kdy se nevěsty vdávaly v jednotné bílé, při svatebním obědu nechyběla šunková rolka a největší povyražení při oslavě byl zpěv ovíněného tchána, jsou už dávno pryč. Snoubenci čím dál více využívají toho, že tradice se dá uchopit různými způsoby, a tak hledají pro sňatek netradiční lokality či originální program na oslavu. S množstvím přání náročných na realizaci stoupá samozřejmě i cena celé veselice. Ta se u opravdu náročných může vyšplhat i přes milion korun.

Díky širšímu spektru nabídek specializovaných agentur se dá říci, že žádné přání není nesplnitelné. Jedinou překážkou je rozpočet. Dnes mohou mít nevěsty a ženichové jen zdánlivě nesplnitelná přání. „Mezi netradiční svatby, které jsme s naší agenturou organizovali, rozhodně patří ta v pražské ZOO nebo obřad na lodi pod Karlovým mostem“,  vzpomíná Veronika Javornická z agentury Magická svatba. Všechny nevěsty však takto náročné nejsou. „I přes pár neobvyklých přání jsou naše klientky stále spíše konzervativní. Pouze jednou jsme zajišťovali let vrtulníkem“, upřesňuje Dana Kapalínová z agentury Perfektní svatba.

Pokud si chcete svůj svatební den užít v opravdovém luxusu, může se celková suma za středně velkou svatbu vyšplhat k horentním částkám. „Nejdražší svatba, kterou jsme organizovali, stála snoubence přes 1, 5 milionu korun. Samozřejmě se vše odvíjí od počtu hostů, stanů pro suchou a mokrou variantu, svatebního programu a dalšího. Čísla razantně vyskočí, pokud na svatbě vystupuje třeba celebrita, u níž není vystoupení na podobné akci obvyklé,“ vysvětluje Dana Kapalínová.

Pokud nevěsty nechtějí organizaci svatby přenechat svatební agentuře, mohou využít internetovou novinku, poptávkový server www.aaapoptavka.cz. Specializovaný systém jim pomůže nalézt službu nebo zboží, které shánějí pro svůj svatební den, za nejvýhodnější cenu.

Mezi nejčastěji poptávané položky patří samotná organizace svatby v Čechách i v zahraničí, zajištění občerstvení, živá hudba, služby fotografa nebo kameramana.  I zde se však najdou netradiční přání. „Stalo se nám, že u nás nevěsty poptávaly luxusní vozy jako Porsche Panamera či Ferrari, služby právníka nebo autobus jako dopravní prostředek pro hosty. Naštěstí jsme doposud vždy dokázali většinu neobvyklých poptávek uspokojit, “ dodává Pavel Matoušek z poptávkového serveru www.aaapoptavka.cz. „Jednotlivé dotazy budoucích nevěst a ženichů zde přibývají v řádu desítek měsíčně,“ doplňuje navíc Matoušek.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip