Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  iRobot představuje novou generaci robotického vytírače Scooba

iRobot představuje novou generaci robotického vytírače Scooba

30.3.2012 - Jiří Chaloupka

Bedford, Massachusetts, 15. března 2012 – Společnost iRobot, světový leader v robotice, dnes oficiálně oznamuje rozšíření unikátní řady robotických vytíračů Scooba v zemích regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) o zcela revoluční kompaktní model robotického vytírače Scooba 230. Novinku na trzích EMEA zároveň doplní inovovaný vytírač řady 300 s označením Scooba 390.

 Scooba 230Scooba 390

       Obr.1 nová Scooba 230                            Obr.2 nová Scooba 390

„Mezinárodní expanze modelů Scooba potvrzuje rostoucí poptávku po domácích robotech značky Robot,“ řekl Marc Dine, ředitel divize domácích robotů iRobot. „Jako světový lídr a udavatel směru v oblasti robotizovaného domácího úklidu, značka iRobot dále pokračuje ve vývoji nových robotických zařízení pro světový trh,“ dodal Dine.

Robotický vytírač Scooba: efektivní vytírání bez námahy
Na rozdíl od mopu nebo hadru, robotické vytírače Scooba používají k ošetření podlah pouze čistý roztok a nikoliv špinavou vodu, jako se to děje právě v případě klasického úklidu mopem.

Společné vlastnosti vytíračů Scooba:

  • Efektivně a šetrně čistí dlaždice, linoleum a dřevěné podlahy
  • K řízení úklidu a orientaci v místnosti používají jedinečný systém iAdapt speciálně vyvinutý společností iRobot
  • Používají virtuální zdi k zabránění přejezdu z místnosti do místnosti
  • Dokáží rozeznat schody a další překážky a zabránit tak pádu nebo nárazu

Scooba 230: nejkompaktnější robotický vytírač na světě
Revoluční model robotického vytírače Scooba 230 se dnešním dnem začíná prodávat v mnoha dalších zemích regionu EMEA. Scoobu 230 si mohla veřejnost poprvé prohlédnout na veletrhu CES 2011. Nyní vstupuje tento nejkompaktnější, avšak stále maximálně účinný robotický vytírač rovněž na evropské trhy. Inovativní Scooba 230 dokáže díky svým extrémně kompaktním rozměrům (89 mm na výšku a 165 mm v průměru) zajistit efektivní úklid i v stísněných prostorech a na těžko dostupných místech.

KoupelnaNa schodech


            Obr.3 Scooba 230                                   Obr.4 Scooba 230

Koupelna nebo malá a členitá toaleta proto nepředstavují v rámci tohoto nového konceptu robotických vytíračů žádný problém. Stejně jako v případě velké Scooby 390 i kompaktní model 230 disponuje aktivním zásobníkem s čistícím roztokem, který aplikuje na podlahy, zatímco použitá špinavá voda se sbírá do speciálního zásobníku, jenž se na konci úklidu jednoduše vyprázdní. Podlaha tak při úklidu nepřijde do styku se špinavou vodou plnou bakterií.

Scooba používá 3stupňový čistící systém, kdy podlahu navlhčí, pomocí jemných kartáčků ji vyčistí a následně z ní odstraní špinavou vodu. Díky snadno odnímatelné spodní části se nová Scooba 230 navíc velmi snadno čistí. V rámci jednoho uklízecího cyklu (naplnění nádobky čistícím roztokem, zapnutí robota, čištění a vyprázdnění nádobky se špinavou vodou) dokáže Scooba 230 vytřít až 14 m2 velkou místnost.
Prodej Scooby 230 odstartuje v České republice 1. května 2012.

Scooba 390: důležité inovace pro robotický vytírač do větších místností
Společně s novou Scoobou 230 vstupuje do prodeje rovněž inovovaná Scooba s novým označením 390. Tento populární robotický vytírač určený zejména do větších místností získal modernější a praktičtější design a hlavně novou baterii.

Na dlazbeNa schodech


            Obr.5 Scooba 390                               Obr.6 Scooba 390

Životnost baterie narostla o skvělých 30%, díky čemuž dokáže Scooba 390 v rámci jednoho uklízecího cyklu vytřít místnost o rozloze až 42 m2. Scooba 390 nadále pracuje s 4stupňovým systémem úklidu, kdy nejdříve vysaje drobné nečistoty, navlhčí a čistí podlahu a nakonec nasaje špinavou vodu. Také nová Scooba 390 vstoupí v České republice do prodeje 1. května 2012.

iRobot: specialista na robotiku
Značka iRobot se více než dvacet let zabývá robotikou na nejvyšší úrovni a dosáhla na tomto poli významných úspěchů. V domácnostech napříč celým světem dnes uklízí 8 milionů robotických vysavačů Roomba nebo vytíračů Scooba. Ve službách vlád a nejrůznějších organizací dnes pracuje více než 4500 špičkových profesionálních robotů, kteří zachránili tisíce lidských životů. Jako robotický průkopník společnost iRobot zůstává nadále věrná svému poslání a navrhuje robotická zařízení, která zvyšují kvalitu lidského života a chrání lidské zdraví.

Certus Mercatus s.r.o.
Certus Mercatus spol. s r.o. je mladá dynamická společnost, která se orientuje na nové a moderní technologie a výrobky s tím spojené. Je výhradním distributorem robotických vysavačů, americké značky iRobot. Ta již 22 let patří mezi největší robotické společnosti na světě a její roboty používá než 8 milionů zákazníků po celém světě.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz