Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Lipskému na Jezerce zahráli při otevření výstavy jeho oblíbenou skladbu Summertime

Lipskému na Jezerce zahráli při otevření výstavy jeho oblíbenou skladbu Summertime

8.2.2012 - Redakce Babinet

Lásky Lubomíra Lipského je název unikátní výstavy fotografií ve foyeru Divadla Na Jezerce, kterou v úterý 7. února slavnostně otevřel jeho principál Jan Hrušínský. Desítky snímků zachycují legendárního herce v divadle, ve filmu i v jeho soukromém životě. Dárkem pro Lipského byla vedle jeho oblíbené skladby Summertime i píseň z připravovaného vůbec prvního muzikálu na této scéně Já Francois Villon v podání jeho hlavních představitelů Martina Písaříka a Petry Vraspírové za doprovodu autora hudby Ondřeje Brzobohatého. Villona věnovaného památce Jiřího Hubače a Pavla Vrby uvidíme poprvé 22. března. Svého kolegu přivítali i Radek Holub a další herci z Jezerky, které čeká již 16. února premiéra komedie Ludwiga Holberga Jeppe z vršku. Mezi hosty nechyběli Jan Tříska, Libuše Švormová a Stanislav Fišer. Expozici může v divadle zhlédnout každý, kdo přijde na některé představení.    

Lubomír Lipský účinkuje v inscenacích Divadla Na Jezerce a výstava jeho fotografií navazuje na ty předešlé věnované Jiřině Bohdalové a Rudolfu Hrušínskému. Jsou součástí cyklu Paměť divadla a filmu, který připravují divadelní historička Marie Valtrová a Jan Hrušínský. „Vedu si statistiky a podle nich jsem od roku 1945, kdy jsem začínal s profesionálním divadlem, absolvoval 180 premiér,“ řekl Lipský. Hrál také v bezpočtu filmů. „Když si zapnete jakoukoliv televizní stanici, která vysílá některý český film, zřídkakdy se vám stane, že v něm nehraje pan Lipský,“ poznamenal s nadsázkou Jan Hrušínský.  

Oblíbený herec Lipský strávil značnou část svého divadelního života v komedii Charleyova teta. Nejdříve hrál roli lorda Babberleyho, v níž ho později vystřídal Jan Hrušínský. A jeho zásluhou je v současné době možné vidět Lubomíra Lipského ve stejné komedii v roli sluhy Brasseta v Divadle Na Jezerce.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip