Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Bezdomovci nás nezajímají aneb člověk člověku vlkem

Bezdomovci nás nezajímají aneb člověk člověku vlkem

3.2.2012 - Jaroslav Kysilko

Mrazy udeřily. Zatímco se většina z nás pohybuje povětšinou ve vyhřátých kancelářích nebo domácnostech, bezdomovci tráví tento čas z velké části na ulici. Je tam taková zima, že by psa nevyhnal, jak se říká, ale bezdomovce tam klidně necháme, ať si sami poradí...

winter

Kompetentní úředníci pražského magistrátu rovněž sedí ve vyhřívaných kancelářích a patrně je příliš nezajímá, že někomu venku je opravdu velká zima. Vždyť si za to nakonec může sám, že?

Nic naplat, že podnikatel koupil ze svých peněz nafukovací halu, kde by bylo možné ubytovat zhruba 130 lidí bez domova. Halu nebyli lidé z vedení magistrátu schopni zakoupit více než 10 let, ovšem nyní, když ji koupil někdo jiný, není vůle ani zájem vyčlenit potřebné prostředky na její postavení, uvedení do provozu a uhrazení nákladů spojených s fungováním během zimních měsíců. Dokonce dosud nebylo nalezeno ani místo, kde by hala mohla být postavena. Žádná městská část hlavního města totiž nechce halu na svém území, prý kvůli nevůli občanů.

Takže bezdomovci mají smůlu. Společnost, na kterou mnohdy zanevřeli a která se k nim podle jejich přesvědčení již mnohokrát otočila zády, je pouze utvrdila v tomto postoji. Většině lidí je vážně jedno, že někdo někde mrzne, zatímco někdo na jiném místě pěkně v teple vykrádá státní kasu nebo podepisuje svým podřízeným kamarádům a ministerským úředníkům - turistům statisícové odměny. To jsou ty peníze, které by bohatě pokryly náklady na halu pro bezdomovce včetně provozu. Jenomže nejsou k dispozici, chce je někdo jiný.

Státní správa potřebuje všechny peníze pro sebe a nemůže si dovolit investovat do potřebných. V zádech má státní úředník, který svojí liknavostí, neschopností a lhostejností zapříčinil, že tuto zimu zůstane hala pro bezdomovce bez využití, veřejné mínění. Mnoho lidí považuje bezdomovce za póvl současné společnosti a domnívají se, že by se takovým lidem z prostředků daňových poplatníků pomáhat nemělo. Korupci voliči tolerují, zatímco problémy lidí bez domova je často vůbec nezajímají.

Zdroj

O tématu diskutujeme zde.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip