Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Moderní spotřebiče s nádechem dávných časů

Moderní spotřebiče s nádechem dávných časů

31.1.2012 - Redakce Babinet

Rustikální neboli selský styl není výsadou pouze venkovských stavení. Najdeme ho v moderních satelitech i městských bytech. A není divu. Je to styl, z něhož dýchají staré časy našich babiček, navozuje útulnou atmosféru a dá se skvěle kombinovat s výdobytky naší civilizace.

Charakteristickým prvkem rustikálních kuchyní jsou přírodní materiály, hlavně dřevo a kov. Ideální jsou takové kousky, jež nesou viditelné stopy času a opotřebovanosti. Návrat do minulosti ale nemusíme brát doslova. I v selské kuchyni je místo pro vestavné spotřebiče. Společnost Electrolux nabízí kvalitní multifunkční trouby s nejmodernějšími funkcemi zahalené do originálního retro designu.  

Vestavná trouba
Trouba Electrolux EOB53001R ve venkovském stylu se zaručeně osvědčí jako dokonalý přírůstek do libovolné kuchyňské sestavy inspirované venkovem. Díky funkci pro řízení času máte vždy kontrolu nad dobou pečení. Ventilační systém obklopující topné těleso přispívá k rychlejšímu ohřevu trouby, přičemž zajišťuje shodnou teplotu v celé troubě. Při pečení většího množství stejného pokrmu, třeba i na více policích, dosáhnete ve všech částech přesně stejného výsledku. A když odstraníte vrchní topné těleso a postranní lišty pro rošty, čistění trouby bude snazší.
I přes rustikální provedení má tato trouba Electrolux standardní přepínače, dveře s dvěma vyjímatelnými skly, osmi programy, tukový filtr, analogový časový spínač, minutku a chladicí ventilátor.

Plynová varná deska
Tato rustikální varná deska EHG6833R je vybavena ergonomickým předním ovládacím panelem. Přináší tak zvýšenou viditelnost a snadnější přístup ke knoflíkům. V důsledku toho je ovládání varné desky ještě snadnější a pohodlnější. Všechny podpěrné mřížky pro hrnce a pánve jsou vysoce kvalitní a zaručují zvýšenou žáruvzdornost a životnost. Vysoce účinný silný hořák s výkonem 4 kW je zárukou stejnoměrného šíření tepla po celém varném povrchu. Jídlo se díky tomu rovnoměrně uvaří a krátká doba varu nebo smažení jsou také důležité.

Plynová varná deska je vybavena termoelektrickými články, které důmyslně sledují plamen. Jestliže plamen zhasne, automaticky se přeruší přívod plynu. Praktická bezpečnostní funkce vám tedy přinese i klidnou mysl. Další výhodou je snadný a pohodlný způsob zapálení plynového hořáku. Stačí stisknout ovládací knoflík a současným otočením jej otevřít - plamen se snadno zažehne. Tato varná deska je vybavena třemi různě velkými hořáky. Díky této praktické vlastnosti lze používat různě velké hrnce a pánve a užívat si volnost a flexibilitu při používání varné desky podle vlastních požadavků a představ.

Odsavač par
Sestava rustikálních spotřebičů je doplněna i o komínový odsavač par EFC640R s možností recirkulace. Přidáním klasického komínového odsavače par neznamená, že musíte udělat kompromis ohledně elegance. Tradiční elegantní vzhled lze snadno sladit s ostatními kuchyňskými spotřebiči.
Díky snadné a jednoduché možnosti nastavení - přepínání pomocí mechanického ovládání, lze tento odsavač par velmi lehce ovládat. Model EFC640R používá hliníkový kazetový tukový filtr, jenž lze z odsavače snadno vyjmout a také velmi snadno umýt. Výsledkem je optimální výkon a čistá kuchyně.

-----------------------------------------------

Další zajímavé tipy od společnosti Elektrolux

Jak dokonale vyčistit skleněná dvířka trouby?

Udržet troubu čistou již není takový horor, jak tomu bývalo. Moderní pečicí trouby od společnosti Electrolux mají vnitřek vyrobený z odolného smaltu, který stačí po každém pečení otřít vlhkým hadříkem. Modely vyšších tříd jsou dokonce vybaveny samočisticími funkcemi, které tu nejhorší práci udělají za nás a bez chemických prostředků. Jednou za čas by se pak měla vyčistit celoskleněná čelní dvířka trouby.

U nových pečicích trub není sklo čelních dveří hermeticky uzavřeno. Kvůli bezpečnosti proudí mezi jednotlivými skleněnými vrstvami vzduch, který je ochlazuje, a proto se dvířka během pečení nerozpálí. V prostoru mezi skly se tak ale mohou usazovat nečistoty. Pro důkladné vyčistění stačí dvířka trouby rozmontovat, vyjmout skleněné desky a umýt je z obou stran. Není to složité a zabere to jen pár minut navíc.

Společnost Electrolux nabízí speciální čistič trouby. Prodává se v e-shopu na webových stránkách www.electrolux.cz nebo ve značkové prodejně v sídle společnosti Electrolux.

-----------------------------------------

Kombinované varné desky usnadní výběr nerozhodným

Varné desky nahradily v moderní kuchyni klasické sporáky. Jsou praktické, s řadou užitečných funkcí, které maximálně zpříjemňují vaření. Kdo si neví rady, jestli koupit indukční, elektrickou či plynovou varnou desku, může zvolit některou z kombinovaných varných desek od společnosti Electrolux.

Kombinované varné desky ocení zejména ti, jež láká indukce, ale zároveň se nechtějí vzdát plynu či elektřiny. Tyto varné desky v sobě snoubí výhody obou způsobů vaření a umožňují flexibilnější přípravu jídel. Indukce v současnosti představuje nejbezpečnější způsob vaření. Teplo vzniká součinností elektromagnetického pole a magnetického vodivého dna nádoby. Samotná plotna se tedy nezahřívá, a nelze se o ni spálit. Indukční zóny rychle reagují na změnu teploty. Varné zóny mají až 90% účinnost, a proto spotřebují mnohem méně energie. Nízkou spotřebu energie mají i moderní elektrické varné desky. Umožňují citlivější nastavení teploty a varné zóny rychleji reagují na změnu teploty. Vaření na plynu představuje tradiční způsob přípravy jídel s okamžitou regulací teploty. Současné plynové desky jsou bezpečné, protože jsou vybaveny pojistkou proti nechtěnému zhasnutí plamene.

Indukce, plyn nebo elektřina? Mají své výhody a je těžké se mezi nimi rozhodnout. Pro všechny nerozhodné proto Electrolux nabízí varné desky kombinující indukci buď se standardními zónami, elektrickými, nebo s plynovými hořáky.  

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz