Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Pozvánka: Tichý svět v Nákupní galerii Myslbek

Pozvánka: Tichý svět v Nákupní galerii Myslbek

31.1.2012 - Redakce Babinet

Přijměte pozvání na charitativní prodej kalendáře Tichý svět 2012, který vznikl pod záštitou herečky Kláry Issové u příležitosti slavnostního otevření Tiché kavárny - první pražské kavárny s neslyšící obsluhou.

Prodej kalendářů se uskuteční v úterý 31. ledna 2012, od 9 do 19 hodin v Nákupní galerii Myslbek, kdy se také zájemci budou moci potkat s některými krásnými herečkami, které se na jeho vzniku podílely a případně si jej také nechat od nich podepsat. Během dne se zde postupně vystřídají například Klára Issová, Eva Kodešová, Ivana Jirešová nebo Jana Stryková.

Zakoupením kalendáře v hodnotě 300 Kč budou moci zájemci přispět na zmírnění bariér mezi slyšícími a neslyšícími v České republice.

Hlavním posláním tohoto kalendáře je upozornit na tichý svět plný překážek, ve kterém žijí neslyšící své životy uprostřed světa slyšících. Vznik originálních fotografií do kalendáře, který vytvořil Tomáš Beran a Dušan Martinček, podpořilo kromě Kláry Issové i dalších 11 ženských hereckých osobností - Jitka Čvančarová, Kristýna Fuitová, Ivana Jirešová, Eva Kodešová, Jana Krausová, Kristýna Leichtová, Jana Plodková, Linda Rybová, Barbora Seidlová, Jana Stryková a Hana Vágnerová.

O realizaci projektu Tichá kavárna se zasloužila společnost 365, o.p.s. ve spolupráci s neziskovou organizací APPN, o. s. (Agentura pro neslyšící). Hlavním cílem otevření této kavárny bylo vytvoření prostoru, který nejen ulehčí profesní začátky neslyšícím absolventům učebních oborů Kuchař – Číšník, ale stane se i místem, kde si budou moci neslyšící objednat ve svém vlastním mateřském jazyce, tedy jazyce znakovém, a kde se budou potkávat nejen neslyšící přátelé nad šálkem dobré kávy.


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip