Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Krbová kamna zpříjemní vaše bydlení

Krbová kamna zpříjemní vaše bydlení

24.1.2012 - Redakce Babinet

Rádi byste dali svému domu či bytu punc skutečného domova? Pomohou vám při tom krbová kamna nebo kachlová kamna s proskleným ohništěm, která nabídnou teplo i kouzelný pohled. A pokud si vyberete krbová kamna s výměníkem, můžete prohřát celý dům.

Krbová kamna mají tu výhodu, že v nich zatopíte jednoduše, efektivně a rychle. Při jejich používání také výrazně šetříte vlastní peněženku. Topení dřevem je stále nejlevnější variantou vytápění, a tak není divu, že zájem o něj stoupá.

Mohu mít krbová kamna doma?

Pořídit si krbová kamna je poměrně snadné, protože mají bezproblémovou a jednoduchou instalaci. Rozhodně se není třeba bát náročných stavebních úprav, jako je tomu třeba u krbů, Uhrančivý výhled na živý oheň si tak můžete dopřát třeba v obývacím pokoji v běžném obytném domě. Pro krbová kamna potřebujete jen pevnou a nehořlavou podlahovou krytinu nebo podložku a samozřejmě i přístup ke komínu. Krbová kamna se hodí nejen k přitápění a vytápění chat, chalup. Když si vyberete krbová kamna s výměníkem, můžete vytopit více místností nebo dokonce i celý dům. Kromě toho, že krbová kamna hřejí, pěkně doplní i interiér, protože moderní modely mají přitažlivý design. Zajímavá jsou krbová kamna renomovaných českých výrobců, která má ve své nabídce Mountfield. K dokonalému servisu k nim tento prodejce zákazníkům navíc přidává i záruku na 7 let.

Co musíte před výběrem vědět?

Krbová kamna charakterizuje mimořádná výhřevnost a nízká spotřeba palivového dřeva. Před jejich výběrem je potřeba znát tah komínu a průměr kouřovodu, tedy otvoru ve zdi. Ale to není vše. Než se pro ta která krbová kamna nebo krbová kamna s výměníkem rozhodnete, je potřeba dobře rozvážit, jak velký prostor budete vytápět. Co možná nejpřesnějším odhadem si ušetříte možné nepříjemnosti. Pro vytápění více místností nebo celých domů jsou ideální volbou krbová kamna s výměníkem, která lze jednoduše připojit do soustavy radiátorů.

Pro ještě větší efektivitu je dobré volit krbová kamna se systémem terciárním vytápěním, který dosahuje vyšší výhřevnost při nižší spotřebě paliva.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz