Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak jsme testovali odrážedlo AZUB Fík Sport

Jak jsme testovali odrážedlo AZUB Fík Sport

7.9.2011 - Juraj Kizák

Dětských odrážedel je nyní na trhu opravdu velký výběr. Jejich kvalita, funkčnost a bezpečnost je však samozřejmě rozdílná. Pakliže vás tedy čeká jeho koupě, tak by vás mohl zajímat tento test. Česká společnost AZUB nám nabídla k testování svůj výrobek, a tím bylo dětské odráželo AZUB Fík Sport. Jak probíhalo testování tohoto odrážedla v rukou 3-letého synka našeho kolegy, se dozvíte níže.

1. testovací den

Mně jako rodiči-muži připadá skvělé... Hezké, stylově čisté, rám působí bytelně (rám je ocelový), kvalitně propracované sedlo. (Synkovi nezpůsobilo za celou dobu testování žádné odřeniny). Po prvním ohledání si troufám tvrdit, že toto odráželo by mělo vydržet opravdu hodně (kola jsou loukoťová a masivní). Při své bytelnosti, díky ocelovému ránu, je sice o trochu těžší, ale synkovi to při jeho zvedání a manipulaci nečinilo výrazný problém.

…Syn nasedá. Tři roky mu budou za pár týdnů. Na brzdu (zadní bubnová brzda) nedosáhne, ale díky možnosti nastavit vzdálenosti páčky brzdy od rukojeti už nemá problém a s velkou chutí si po pár odraženích zabrzdí...

Další dny testování

Že odrážedlo jezdí dobře na běžném povrchu jsem přepokládal. A skutečně, bez problémů. Náš jezdec Šimon ovšem kolo testoval hlavně v terénu. Za místo si vybral například zahradu, která byla pár hodin předtím skrápěna silným deštěm. Pneumatiky se svým rázným dezénem vydržely, nepřesmykovaly. Řidítka se dají velmi lehce a plynule ovládat (kuličkové hlavové složení).

Když pozoruji syna, jak na odrážedle řádí, tak si troufám tvrdit, že by s přehledem vydrželo i pro našeho mladšího syna a pro několik dalších dětí našich sousedů. Opravdu poctivá práce.

Odrážedlo se vyrábí ve dvou barevných variantách: žlutá a modrá.

Co ješte k odrážedlu Azub dodat

Jak jezdec Šimon, tak jeho zákonný zástupce jsou toho názoru, že určitě odráželo, jako první kolo, je dobrý začátek. ˇJezdec Šimon mi ukázal svůj starší model - plastovou "motorku" vzadu se dvěma koly, na které se prohání už rok a půl. Jeho výraz říkal, že je rád, že jsem mu již umožnil "přesedlat" na vyšší kategorii. Že zatím, alespoň na několikadenní test, dostal do ruky kvalitní větší stroj...

Technické údaje Odrážedla Azub :
- vyrobeno v ČR
- kvalitní průmyslová ložiska v nábojích

- standartní a nezničitelné kuličkové hlavové složení
- rám Hi-tech ocel
- nastavitelné sedlo
- nastavitelná výška řídítek
- 12" kola
- nafukovaci kola (pneu + duše) s vynikajícím dezénem pro bezpečnou jízdu
- zvonek
- min. výška sezení 34 cm
- max. výška sezení 47cm (možno vyměnit sedlovku a zvýšit tak výšku posezu)
- nosnost rámu 60 kg

Odrážedlo Azub Fík Sport je oproti standardnímu modelu Azub Fík vybaveno zadní bubnovou brzdou

Více na www.azub.cz

ZDE můžete soutěžit o dětské odrážedlo Yedoo!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip