Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Dva německé cirkusové klany krvavě bojovaly v Řezně o místo

Dva německé cirkusové klany krvavě bojovaly v Řezně o místo

Střelbou z pistolí a regulérní bitvou s železnými tyčemi, baseballovými pálkami, noži a pěstními boxery skončil v noci na dnešek spor dvou německých cirkusových klanů o místo na vztyčení stanu a sérii představení na předměstí bavorského Řezna. Výsledkem bylo šest zranění různého stupně, od průstřelu nohy po tržné a řezné rány a pohmožděniny, nikdo však není v ohrožení života. Informoval dnes o tom na svých webových stránkách deník Süddeutsche Zeitung.

klaunŠlo o konkurenční střet mezi klany dvou přezimujících cirkusů - Renz a Brumbach. Renz vylepoval plakáty o uspořádání série představení na řezenském předměstí od 21. dubna. Toto místo si ale ke stejnému účelu podle svého tvrzení vyhradil cirkus Brumbach. Začalo vzájemné strhávání a přelepování plakátů, které přerostlo v regulérní noční bitvu a pronásledování příslušníků opačného klanu.

Policie zalarmovaná místními obyvateli nasadila pohotovostní oddíl s řadou služebních psů,aby situaci zklidnila. Rvaček se údajně zúčastnily na dvě desítky lidí, po příchodu policie se však většina rozprchla. Na místě zůstali jen ranění: 48letý muž utrpěl průstřel nohy, dalších pět ve věku od 17 do 55 let bylo s různými tržnými a řeznými ranami a podlitinami ošetřeno na místní klinice. Podle zjištění listu byly "ztráty" vyrovnané - po třech z každého klanu.

Při prvním výslechu se oba klany z vyvolání násilí obviňovaly navzájem. Policie v obou táborech zabavila řadu zbraní, včetně malorážné pistole, perkusního revolveru a plynové pistole, nepočítaje chladné zbraně. Vyšetřuje cirkusové klany pro rušení veřejného pořádku a nezákonné ozbrojování.

Süddeutsche Zeitung upozorňuje, že finanční situace cirkusů po zimní přestávce bývá dost prekérní. Již dříve vodili členové cirkusových rodin některá zvířata do města, aby získali příspěvky nebo i větší sponzorské dary na jejich výživu a ošetřování. Pokud se v jednom městě sejdou dva cirkusy, prostor ani dobročinnost veřejnosti pro oba nestačí a nouze nutí ke snahám konkurenta vytlačit "jakýmikoli prostředky", podotýká list.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip