Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Zaměstnanecké benefity nejsou jen stravenky

Zaměstnanecké benefity nejsou jen stravenky

20.3.2011 - Redakce Babinet

Když se řekne zaměstnanecký benefit, co si představíte? Stravenky? Pitný režim? Výhod, které firmy nabízejí svým zaměstnancům je ale mnohem více…

V nabídce zaměstnaneckých výhod se dnes objevují v průměru tři tzv. daňově zvýhodněné, tedy takové, které si firma odečte z daní, a pět tzv. nezvýhodněných, u nichž nejsou pro zaměstnavatele odečty z daní možné. Vyplynulo to z červnového průzkumu společnosti ING a Svazu průmyslu a dopravy. Přitom mezi benefity nepatří jen stravenky nebo občasný lístek do kina.

V kategorii daňově zvýhodněných benefitů se stále více setkáváme také s pojistnými produkty. Tak třeba příspěvek na penzijní připojištění nabízí 80 % podniků a přispívá na něj v průměru 517 korun, u 39 % společností se pak setkáme také s průměrným příspěvkem 541 Kč na životní pojištění. Neopomenutelnou stálicí v této „kategorii“ jsou samozřejmě stravenky, které poskytuje 75 % firem a různé formy firemního školení a vzdělávání, kterému se věnuje 70 % podniků.

Z balíčku daňově nezvýhodněných benefity za zmínku stojí mobilní telefon (ten svým zaměstnancům dává 80 % zaměstnavatelů), na druhém místě se v průzkumu umístil služební automobil (75 %) a třetí příčku obsadil pitný režim (71 %). Zaměstnavatelé si však oblíbili také příspěvky na sport, kulturu, zdraví nebo flexi poukázky.

A čím větší firma a v čím lepší finanční „kondici“, tím více benefitů.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip