Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Nový kanál Prima Love chce oslovit ženy od od 15 do 44 let

Nový kanál Prima Love chce oslovit ženy od od 15 do 44 let

18.2.2011 - Redakce Babinet

Na ženy mladšího až středního věku je zaměřen nový televizní kanál Prima Love, který odstartuje na Mezinárodní den žen 8. března. Podle zástupců televize Prima by nový koncept měl oslovit diváky ve věku od 15 do 44 let, kteří si potrpí na romantické seriály, ale také rodinné příběhy a společenská témata. Dostupný bude prostřednictvím kabelové a satelitní televize i v rámci digitální sítě.

divka

"Nová televize by měla mít poměrně široký záběr. Většinově je zaměřena spíš na ženy, ale spousta titulů by mohla zaujmout i muže. Záleží na typu člověka," řekl ČTK generální ředitel televize Prima Marek Singer. Symbolem nového kanálu má být sladká růžová barva, ale také název "love", který prý odráží pojmy jako láska, osud, vztahy a emoce. "Programové složení však není pouze o romantice. Nejde jen o intenzivní prožitek, kterým je někoho milovat, ale také o pozitivní vztah ke spoustě věcí, které si dámy užívají," uvedla mluvčí Primy Jana Mrákotová.

Přestože má program oslovit především "dámu, která má něco za sebou, ale nepřestala doufat v to lepší", měla by si také najít cestu k mužské části diváků, které dosud chtěl oslovit kanál Prima Cool. "Stejně jako kanál Prima Cool je zaměřen spíše na muže, ale dámy na něj nemají vstup zakázán, tak i Prima Love je koncipována jako dámský klub s podtitulem 'mezi námi děvčaty', kam ale pánům není vstup zakázán," řekla ČTK Mrákotová.Výhodou je pak podle ředitele programová struktura nového kanálu, který nabídne bloky jako odpolední kafíčko, aperitiv nebo víkendové drinky. Uvede telenovely jako Pravá tvář vášně nebo V náruči ďábla a seriály o partnerských vztazích jako Ally McBealová, Nemocnice Mercy či Džungle rtěnek.

Milovníci seriálové klasiky si pak prý na své přijdou u řady jako Chirurgové nebo Zoufalé manželky. Mezi středoškoláky diváky zavede muzikálový seriál Glee, který letos získal tři Zlaté glóby. Chybět ale nebudou ani "klasické" příběhy z programu televize jako Letiště, Ošklivka Katka nebo Rodinná pouta. "Nový kanál je alternativou k produkci hlavních kanálů, které se soustřeďují na většinového diváka. Některé seriály nemohou být na velkých televizích vysílány dřív než v pozdních večerních hodinách. Nový kanál je nabídne dříve a pro mnoho diváků je to výhoda," uvedl Singer. Upozornil, že v nabídce bude pásmo seriálů romantického ražení, ale nabídne také "trochu peprnější" obsah.

Vysílání nového kanálu se plánuje od 8:00 do půlnoci. Částečně by tak měl nahradit vysílání regionálního programu R1, který dosud vysílá v pracovní dny od 6:00 do 11:00. Podle deníku E15 získá Prima spuštěním kanálu Love drobný náskok před konkurenční Novou, která rovněž plánuje odstartovat ženský kanál. Měl by napodobit program TV Doma, který loni na Slovensku spustila sesterská televize Novy, TV Markíza.

Zdroj. ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip